Menu
 

Aprīļa beigās Mārupē norisināsies Zaļais festivāls

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - Mārupes novada pašvaldība Ilustrācija - Mārupes novada pašvaldība

Lai aktualizētu dabai draudzīgas vides jautājumus, Mārupes novadā 29.un 30.aprīlī rīkos Zaļo festivālu. Divu dienu garumā kopā ar atbilstošo  jomu speciālistiem plānots diskutēt par atjaunojamiem energoresursiem,  atkritumu šķirošanu, “zero waste” principiem un kompostēšanu. Kā informēja pašvaldībā, pasākuma laikā Dreimaņu ielā 12, Mārupē, plānots atklāt jauno būvi – jauniešu centru “Hēlijs”, kas turpmāk būs ne vien vieta, kur tikties un darboties jauniešiem, bet arī vieta, kas popularizēs zaļo domāšanu.

“Zaļais festivāls ir viena no aktivitātēm, ko Mārupes novada pašvaldība īsteno stratēģisku mērķu sasniegšanai, jo inovatīvi un viedi risinājumi, klimatneitralitātes veicināšana un dabas potenciāla saglabāšana ir strauji augošā Mārupes novada ilgtermiņa prioritātes. Pasākumā piedalīsies vairāki specifisku, ar zaļajiem risinājumiem saistītu jomu speciālisti, kas sniegs atbildes, kuras meklēt pašiem dažkārt šķiet pārāk laikietilpīgi,” izteiikusies Mārupes novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Ilze Krēmere.

Zaļā festivāla pirmajā dienā dalībnieki varēs veidot vides instalāciju no lietotiem t-krekliem. Kopā ar jaunākajiem apmeklētājiem taps dēstu kastītes no piena pakām – saulespuķu iesēšanai. Neformālā atmosfērā pie ugunskura notiks sarunas par atkritumu kompostēšanu un zero waste principiem kopā ar “Biolan Baltic OÜ” pārstāvi Līgu Jelsmani un “Zero Waste Latvija” pārstāvi Lauru Dzelzkalēju. 

30.aprīli festivāla dalībnieku sportisko garu izaicinās fotoorientēšanās aktivitāte “Beidzam gurķoties!”. Lielās talkas dienā organizētais pasākums iekļaus arī talkošanas elementus. Savukārt no plkst. 13.00 līdz 18.30 notiks semināri, diskusijas, varēs klausīties pieredzes stāstus, bet bērni – piedalīties atkritumu šķirošanas spēlē.  Diskusijas vadīs žurnāliste, zaļā dzīvesveida piekritēja Eva Johansone un raidījuma “Zaļgalvis” vadītājs, dabas vērotājs Rvīns Varde. 

Laika posmā no plkst. 13.00 līdz 18.00 festivāla teritorijā starptautiskajā maršrutā cauri Eiropai piestās arī “Photomate” interaktīvais busiņš, piedāvājot solāros risinājumus apskatīt klātienē. Festivāla noslēgumā par pozitīvās enerģijas lādiņu gādās Būū jeb Ilze Fārte.  

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.