Menu
 

Ceturtdien Olaines ķīmiskajā rūpnīcā "Biolars" notiks civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas mācībās

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Ceturtdien, 5.maijā, plkst. 10.00 Olaines ķīmiskajā rūpnīcā "Biolars" Rūpnīcu ielā notiks vietējā līmeņa praktiskās civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas mācības.

Mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot izveidoto kārtību un pasākumus, kas noteikti uzņēmuma civilās aizsardzības plānā, ārpusobjekta civilās aizsardzības plānā,  pārbaudīt iesaistīto institūciju un uzņēmuma sadarbību, kā arī izvērtēt amatpersonu spēju novērtēt situāciju un pieņemt lēmumus, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Mācībās tiks inscenēta situācija, kur cauruļvada hermētisma bojājuma rezultātā notiek bīstamas ķīmiskas vielas noplūde un pēc tam šī viela aizdegas. Notikumā cieš divi uzņēmuma darbinieki, kas saviem spēkiem nevar izkļūt no bīstamās zonas. Ņemot vērā meteoroloģiskus apstākļus, radīsies apdraudējums ārpus objekta teritorijas. Tiek izsludināta trauksme un tiek informēti operatīvie dienesti.

“Mācību ietvaros tiks sasaukta klātienes Olaines novada pašvaldības sadarbības teritoriju civilās aizsardzības komisija un tā būs reāla iespēja izmēģināt komisijas darbu ārkārtas situācijā. Izmantosim arī VUGD bezpilota gaisa kuģi, ar ko komisijai tiks nodrošināta tiešraide no notikuma vietas, tādējādi tiks izmēģināts mūsdienu tehniskais nodrošinājums un tā iespējas situācijas monitorēšanai. Šāda veida mācības visiem iesaistītajiem ir lieliska iespēja gūt pieredzi, kā rīkoties ārkārtas situācijā,” skaidro VUGD Rīgas reģiona pārvaldes Olaines daļas komandieris Dmitrijs Novikovs.

Praktiskajās mācībās uzņēmuma teritorijā piedalīsies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Olaines pašvaldības policijas, Valsts policijas, Valsts vides dienesta, Neatliekamas medicīniskās palīdzības dienesta, Olaines novada pašvaldības civilās aizsardzība komisijas, kā arī AS "Olaines ķīmiskā rūpnīca "BIOLARS"" pārstāvji.

Mācību rīkotāji aicina iedzīvotājus nesatraukties, ja redzama ugunsdzēsības transporta kustība un ugunsdzēsēju glābēju darbs uzņēmuma teritorijā, un atvainojas par iespējamo satraukumu un operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem rūpnīcas apkārtnē.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.