Menu
 

Saulkrastiešus aicina paust viedokli par aizliegumu audzēt ģenētiski modificētos kultūraugus

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Saulkrastu novada pašvaldība aicina savus iedzīvotājus paust viedokli par aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai, liecina informācija pašvaldības mājaslapā.

Saulkrastu novada pašvaldība saskaņā ar Ģenētiski modificēto organismu aprites likumu un Saulkrastu novada domes 2022.gada 5.maija lēmumu "Par nodomu atbalstīt Saulkrastu novada teritorijas veidošanu kā brīvu teritoriju no ģenētiski modificētiem kultūraugiem" informē, ka Saulkrastu novada dome ir izteikusi nodomu aizliegt ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanu Saulkrastu novada pašvaldības teritorijā piecus gadus.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus izteikt savus priekšlikumus vai iebildumus par saistošo noteikumu "Par aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai Saulkrastu novadā" projektu, kas ir pieejams pašvaldības tīmekļa vietnē "www.saulkrasti.lv". Priekšlikumi vai iebildumi jāiesniedz līdz 8.jūnijam ieskaitot elektroniski e-pasta adresē "Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt." vai klātienē kādā no Saulkrastu novada pašvaldības klientu apkalpošanas centriem.

Iebildumu neiesniegšanu noteiktajā termiņā Saulkrastu novada pašvaldība uzskatīs par piekrišanu aizlieguma noteikšanai.

Saistošie noteikumi tiek izstrādāti saskaņā ar Ģenētiski modificēto organismu aprites likumu, kas paredzēts, lai sasniegtu augstu drošuma pakāpi visos ģenētiski modificēto organismu aprites posmos, novērstu negatīvo ietekmi uz cilvēku un dzīvnieku veselību vai vidi, saglabātu bioloģisko daudzveidību, veicinātu ilgtspējīgas lauksaimniecības un biotehnoloģijas attīstību, kā arī ģenētiski modificēto kultūraugu pastāvēšanu līdztekus bioloģiskajai un konvencionālajai lauksaimniecībai.

Ja iedzīvotājiem nebūs iebildumu, pēc deputātu lēmuma pieņemšanas Saulkrastu administratīvajā teritorijā ģenētiski modificētos kultūraugus audzēt nedrīkstēs. Ja pašvaldībā tiks iesniegts rakstisks iebildums pret ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanas aizliegumu, tas tiks izvērtēts atsevišķi.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.