Menu
 

"Altum" saņemti jau vairāk nekā 260 pieteikumi privātmāju energoefektivitātes uzlabošanas un elektroenerģijas ražošanas programmā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Attīstības finanšu institūcijas “Altum” programmā privātmāju energoefektivitātes uzlabošanai vai elektroenerģijas ražošanai kopš programmas uzsākšanas 27.aprīlī ir saņemti 262 pieteikumi. No tiem 84% jeb  221 iesniegti saules paneļu uzstādīšanai, bet 16% jeb 41 pieteikumi  – energoefektivitāti uzlabojošu darbu atbalstam.

Iesniegto projektu kopējā atbalsta summa ir  900 tūkstoši eiro, tādējādi ar iesniegtajiem projektiem ir rezervēti aptuveni 30% no kopējā programmai paredzētā finansējuma.

Iesniegtie projekti tiek izvērtēti līdz 20 darba dienu laikā, pēc tam notiek līguma saskaņošana ar klientu un līguma slēgšana. Līdz 18.maijam ir apstiprināti 45 pieteikumi un tiek gatavoti līgumi ar atbalsta saņēmējiem.  Neatbilstības programmas kritērijiem dēļ līdz šim septiņi pieteikumi ir noraidīti, informēja “Altum”.

Elektroenerģijas ražošanas jomā visvairāk pieteikumi iesniegti saules paneļu uzstādīšanai ar jaudu no 10 līdz 11,1 kW, par kuriem saskaņā ar programmas noteikumiem ir pieejams lielākā apjoma grants – 4000 eiro. Savukārt energoefektivitātes uzlabošanai māju īpašnieki izvēlas  darbus dzīvojamo māju norobežojošajās konstrukcijās (sienu siltināšana, logu nomaiņa, u.c.) un inženiersistēmās, piemēram, apkures un ventilācijas iekārtu iegādei, atjaunošanai, pārbūvei vai izveidei. Uzstādīt nelielus vēja ģeneratorus, kam arī paredzēts programmas atbalsts, pagaidām nav izvēlējies neviens privātmājas īpašnieks.

Ekonomikas ministrijas izstrādātās programmas atbalsts privātmāju īpašniekiem visā Latvijā paredzēts grantu, tehniskās palīdzības un garantiju veidā, un maksimālā atbalsta summa ir 6000 eiro. Grantu 5000 eiro apmērā un tehnisko palīdzību 1000 eiro apmērā var saņemt iedzīvotāji, kuriem pēc energoefektivitātes pasākumu īstenošanas ir paaugstināta dzīvojamās mājas energoefektivitātes klase vismaz līdz C līmenim un samazināts siltumenerģijas patēriņš apkurei vismaz par 20%.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.