Menu
 

Jūnijā mārupieši nodevuši 13 tonnas videi kaitīgo un 11 tonnas lielgabarīta atkritumu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Mārupē noslēgusies kārtējā vides apsaimniekošanas uzņēmuma SIA "Eco Baltia vide" rīkotā elektronikas un citu videi kaitīgo atkritumu savākšana. Jūnijā mārupieši otrreizējai pārstrādei nodeva vairāk nekā 7 tonnas nolietotās elektrotehnikas, teju 6 tonnas automašīnas riepu, kā arī vairāk nekā 11 tonnas dažāda veida lielgabarīta atkritumu.

Šāda veida bīstamo atkritumu savākšana no mājsaimniecībām un uzņēmumiem SIA "Eco Baltia vide" Mārupes, kā arī Babītes un Salas pagastos rīko regulāri ar mērķi veidot ilgtspējīgu vidi un novērst dažādu bīstamo atkritumu nonākšanu dabā, skaidro uzņēmumā. Jūnijā iedzīvotāji nodeva gan mājsaimniecībās uzkrāto lielo elektrotehniku – ledusskapjus, plītis, veļas mašīnas, televizorus, gan arī mazo sadzīves tehniku, piemēram, tosterus, gludekļus u.c.

Tāpat kā citus gadus, arī šogad iedzīvotāji izrādīja īpašu aktivitāti nodot nolietotās autoriepas un lielgabarīta atkritumus, piemēram, dīvānus, skapjus, plauktus un cita veida mēbeles.

Rezultāti liecina, ka cilvēki vēlas šķirot un to dara aktīvi, rūpējoties ne tikai par vidi, bet arī par savu veselību.

"Eco Baltia vide" atgādina, ka elektroniku, tāpat kā autoriepas un citus bīstamos atkritumu veidus, kā arī mēbeles nekādā gadījumā nedrīkst izmest sadzīves atkritumos vai atstāt pie konteineriem. Bezatbildīgi izmesta tehnika un citi atkritumi var atstāt negatīvu ietekmi gan uz vidi, gan apdraudēt cilvēku veselību.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.