Menu
 

Līdz jūlija beigām 60 atkritumu šķirošanas laukumos var bez maksas nodot veco elektrotehniku un laimēt balvas

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Vēl līdz 31.jūlijam turpinās Latvijas Zaļā punkta, vides apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “Eco Baltia vide”, kā arī “Tet” un “Maxima Latvija” rīkotās kampaņas “Elektrotehnikas šķirošanās tūre” otrais posms, kura laikā iedzīvotāji uzkrāto tehniku aicināti nogādāt uz kādu no 60 atkritumu šķirošanas laukumiem visā Latvijā. Ikviens kampaņas dalībnieks, kurš nodos kādu iekārtu, varēs piedalīties izlozē par vērtīgām balvām.

Kampaņas laikā iedzīvotāji atkritumu šķirošanas laukumos bez maksas var nodot gan lielo sadzīve tehniku, piemēram, ledusskapjus, plītis, veļas mazgājamās mašīnas, televizorus, gan arī mazo tehniku – blenderus, mikroviļņu krāsnis, fēnus, gludekļus un cita veida iekārtas. Visai nododamajai tehnikai jābūt neizjauktai, lai tādējādi novērstu to videi kaitīgo detaļu nonākšanu vidē.

Katrs dalībnieks, kurš kādā no 60 atkritumu šķirošanas laukumiem nodos vismaz vienu iekārtu, varēs reģistrēties izlozei par sevis izvēlētu balvu – jaunu telefonu, grīdas tīrīšanas robotu vai veikalu “Maxima” dāvanu karti 100 eiro vērtībā. Vienā atkritumu šķirošanas laukuma apmeklējuma reizē iespējams reģistrēties izlozei par vienu balvu. Izloze, atbilstoši balvu kategorijām, notiks un rezultāti tiks paziņoti 18.augustā.

Kampaņas norises vietas Pierīgā: “Kadagas attīrīšanas ietaises” Ādažu novadā; Krimuldas pagasta Ragana, “Dūmeņi”; Salaspils, Rīgas iela 115, k-1; Saulkrasti, Rīgas iela 96a; Sigulda, Peltes, “Zemdegas”.

SIA “Eco Baltia vide” valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts norāda, ka nevajadzīgās tehnikas šķirošanas iespējas šobrīd Latvijā jau ir plaši pieejamas visiem iedzīvotājiem, taču ikdienas ritmā par tām, kā arī par atkritumu ietekmi uz vidi kopumā, tiek piemirsts un attiecīgi – par to būtiski atgādināt:

“Cilvēki pierod, ka pie mājas atrodas konteineri atkritumiem, kuri mājsaimniecībās rodas visbiežāk, tostarp šķirotajam iepakojumam, stikla tarai un nu jau daudzviet arī bioloģiskajiem atkritumiem. Taču elektrotehnika tiek atstāta otrajā plānā, jo no tās iedzīvotāji atbrīvojas salīdzinoši reti, kaut arī itin bieži šķirošanas vieta ir tepat ap stūri, tostarp tirdzniecības vietās, kuras tiek apmeklētas regulāri. Aicinām “Elektrotehnikas šķirošanās tūri” izmantot kā iespēju pārskatīt tehnikas krājumus un veco nodot pārstrādei, tādā veidā atbrīvojot telpu mājās, kā arī parūpējoties par savu apkārtējo vidi.”

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.