Menu
 

Jūrmalas pilsētas maršrutā testa režīmā kursē pārbūvēts elektroautobuss

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Jau gandrīz trīs gadus Jūrmalā pasažieri tiek pārvadāti ar diviem elektroautobusiem, bet šomēnes pilsētā tiek testēts pirmais Latvijā no autobusa ar dīzeļdzinēju par elektroautobusu pārbūvētais autobuss. No 4.augusta autobuss “Amo Plant Ambassador SB200” uzsācis testa braucienus, pārvadājot pasažierus 4.maršrutā no Slokas stacijas uz Bulduriem. Pēc pilotprojekta noslēguma tiks izvērtēta potenciālā sadarbība nākotnē ar SIA “ECO BUS”.

Kā informēja uzņēmumā, SIA “ECO BUS” ir pirmā kompānija, kas veikusi Latvijā sērijveidā modernizētā 100% elektriskā M3 1.klases pilsētas pasažieru autobusa “Amo Plant Ambassador SB200” izgatavošanu, sertifikāciju un reģistrāciju CSDD. Dīzeļdzinēja autobusu modernizācijas uz 100% videi draudzīgu autobusu pilotprojekts tika uzsākts un izstrādāts CFLA programmas finansētā projekta “Ekonomiski pamatota un videi draudzīga elektroautobusa izveides tehnoloģijas izstrāde uz tradicionālā dīzeļdzinēja autobusa bāzes” ietvaros.

Modernizētais elektriskais pasažieru autobuss ir izgatavots uz savulaik SIA “AmoPlant” Jelgavā pēc Nīderlandes kompānijas “VDL Bus&Coach” licences ražotā “VDL Ambassador 200” autobusa bāzes.

Neskatoties uz to, ka būtiskākais trūkums joprojām ir augstās jaunu elektrisko autobusu iegādes cenas un pārvadātāju rīcībā salīdzinoši lielie dīzeļdzinēja autobusu parki, kuru utilizācija nozīmētu tiešus finansiālus zaudējumus un nelietderīgu resursu izmantošanu, esošo autobusu pārbūve/modernizācija par elektriskajiem autobusiem ir veids, kā sasniegt finanšu ietaupījumu un aizstāt esošos autobusus ar videi draudzīgiem transportlīdzekļiem.

“Šobrīd SIA “ECO BUS” ir izstrādājusi un piedāvā modernizācijas koncepciju – autobusu ar parasto dīzeļdzinēju pārveidošanu par elektriskajiem autobusiem, paredzot, ka modernizācija var tikt veikta uz dažādu marku autobusu bāzes. Modernizācijas rezultātā mēs iegūstam praktiski jaunu elektrisko autobusu ar kalpošanas laiku vismaz 15 gadi, vienlaicīgi būtiski ietaupot finanšu līdzekļus, kas šobrīd ir īpaši aktuāli, ņemot vērā pasaules ekonomikas tendences”, izteicies SIA “ECO BUS” valdes priekšsēdētājs Gatis Kamarūts.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.