Menu
 

Ādažos būs skatāma ceļojošā fotoizstāde "Baltijas dziļjūra"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

10.oktobrī plkst.15.00 Ādažu bibliotēkā Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) atklās ceļojošo fotoizstādi "Baltijas dziļjūra". Izstādē izvietotie darbi ļauj tuvumā aplūkot Baltijas jūras pārsteidzošo dzīļu krāšņumu, tās augus un dzīvniekus. Izstāde Ādažos būs skatāma līdz 31.oktobrim.

Projekta vadītāja Ilze Sabule atklāj: "Nav daudz cilvēku, kas savām acīm redzējuši šādus Baltijas jūras skatus, kādus izrādām izstādē. Šādus tuvplānus, kas fiksēti dziļāk par 25 metriem, iespējams, redzējuši tikai jūras pētnieki un profesionāli nirēji. Lai sniegtu iespēju aplūkot jūras pasauli plašākam cilvēku lokam, izstāde ceļos pa visu Latviju."

Projekta LIFE REEF radītā fotoizstāde "Baltijas dziļjūra" iepazīstina ar svešzemju invazīvajām sugām – Ķīnas cimdiņkrabi un apaļo jūrasgrunduli, arī ar laukakmeņiem, kas apauguši ar Ziemeļu ēdamgliemenēm un jūraszīlēm, taukzivi, jūras dzeloņgalvi, pleksti, četrragu buļzivi, ar zemūdens skābekļa ražotāju sārtaļģes un ūdens dzidrības veicinātāju – gliemeni un jūraszīli, kā arī ar ausaino aurēliju, kas ir Baltijas jūrā visbiežāk sastopamā medūza, informēja DAP.

Tālāk ceļojošā izstāde dosies uz Pāvilostu, kur visu novembri būs skatāma Pāvilostas bibliotēkā.

DAP projektu LIFE REEF jeb "Jūras aizsargājamo biotopu izpēte un nepieciešamā aizsardzības stāvokļa noteikšana Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā" īsteno kā vadošais partneris sadarbībā ar Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātnisko institūtu "BIOR" un Latvijas Hidroekoloģijas institūtu. Projekta laikā Baltijas jūras akvatorijā plānots kartēt un izpētīt ES nozīmes īpaši aizsargājamos jūras biotopus Smilts sēkļi jūrā un Akmeņu sēkļi jūrā 4116 kvadrātkilometru platībā, kā arī izstrādāt zinātniski pamatotus ieteikumus piekrastes zvejas regulēšanai.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.