Menu
 

"Lindstrom" investēs 260 000 eiro saules paneļu parka izveidē Piņķos

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Investējot 260 000 eiro, tekstila nomas uzņēmums "Lindstrom" uz sava Piņķos esošā servisa centra jumta plāno uzstādīt 654 saules paneļus 2000 m2 platībā. Prognozes liecina, ka saules paneļu parka izbūve nākamā gada pavasarī uzņēmumam gada laikā ļaus ietaupīt līdz pat 120 000 eiro, nodrošinot teju 30% no kopēja elektrības patēriņa ražotnē.

No visas saules paneļu parkā saražotās elektrības, “Lindstrom” savas operatīvās darbības uzturēšanai plāno izmantot 81%, savukārt kopējā elektroenerģijas tīklā tiks nodoti 19%. “Saražotā elektroenerģija ļaus mums nodrošināt 29% no visa elektrības patēriņa ražotnē, gadā ietaupot līdz 120 000 eiro elektroenerģijas izmaksās. Prognozes rāda, ka šis projekts atmaksāsies trīs ar pus līdz četru gadu laikā.  Mēs esam pārliecināti, ka saules paneļi ir ilgtspējīgākais ceļš, kas mums ļaus strādāt vēl energoefektīvāk. Tāpat svarīgi, ka šādā veidā saglabāsim savu ienesīgumu, kas ir nozīmīgi ekonomisko izaicinājumu laikā,” izteicies “Lindstrom” vadītājs Ivars Šmits.

Viņš atzīst, ka projekta īstenošanā papildu motivācija ir iespējamais valsts atbalsts, kas ir papildus stimuls ātrākai elektroenerģijas avotu dažādošanai. “Mēs paredzam, ka šajā saules paneļu uzstādīšanas projektā valsts atbalsts varētu sasniegt līdz 30% no kopējā investīciju apjoma.”

Kopumā uzņēmumam šis būs būtisks solis pārejā uz citiem elektroenerģijas avotiem, jo Latvijā plānotais saules paneļu parks būs lielākais “Lindstrom” grupas uzņēmumu vēsturē – tas būs divas reizes lielāks par šobrīd vienīgo saules parku “Lindstrom” ražotnē Ungārijā.  Plānots, ka jaunais saules paneļu parks uz Piņķu servisa centra jumta tiks uzstādīts nākamā gada pavasarī, pašlaik projekts atrodas izstrādes stadijā.

“Lindstrom” Latvijā ir kopš 1995.gada un piedāvā saviem klientiem darba apģērbu, maināmo paklāju, grīdu mazgājamo mopu un industriālo dvieļu nomu un ikdienas apkopi.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.