Menu
 

VMD Babītē atklāj jaunu meža ugunsdzēsības staciju

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts meža dienests Foto - Valsts meža dienests

Rīgas reģionālās virsmežniecības Babītes mežniecības teritorijā ekspluatācijā nodota jaunbūvēta meža ugunsdzēsības stacija, informēja Valsts meža dienests (VMD).

Lai operatīvi novērstu meža ugunsgrēkus, atbilstošam aprīkojumam un stacijas iekārtojumam ir būtiska nozīme. Jaunajā meža ugunsdzēsības stacijā paredzēta vieta divām meža ugunsdzēsības smagajām autocisternām “Mercedes Benz Unimog”, izbūvēts šļūteņu žāvēšanas tornis, kā arī iekārtotas modernas atpūtas un sanitārās telpas meža ugunsdzēsības stacijas darbiniekiem.  

“Moderna, prasībām atbilstoša meža ugunsdzēsības stacija Babītes mežniecības teritorijā bija akūti nepieciešama jau vairākus gadus, jo šeit atklāto un dzēsto ugunsgrēku skaits sasniedz vidēji 25% no kopējā valstī reģistrēto meža ugunsgrēku apjoma”, skaidro Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis. “Ja salīdzinām jauno ēku ar iepriekšējo būvi, tā ir kā diena pret nakti. Vecajā ēkā “Unimog” nemaz nevarēja iebraukt, darbinieki raka tranšejas, lai padziļinātu iebrauktuvi.”

Pēc VMD informācijas, Babītes meža ugunsdzēsības stacijas projekts tika izstrādāts 2020. gadā. Būvniecības darbi, ko veica būvfirma “PK serviss”, tika uzsākti 2022. gada maijā, savukārt ekspluatācijā būve tika nodota jau 2022. gada decembrī. Projekta kopējās izmaksas sastāda nepilnus 550 000 euro. Šī ir otrā jaunbūvētā meža ugunsdzēsības stacija Latvijā, pirmā atrodas Tukumā un ekspluatācija tika nodota 2020. gada jūnijā.

Babītes meža ugunsdzēsības stacijas uzraugāmajā teritorijā ietilpst Mārupes, Olaines, Ķekavas un Salaspils novadi, nepieciešamības gadījumā tā var arī sniegt atbalstu Rīgas un Jūrmalas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam.

Vērtējot trīs gadu griezumā, katru gadu Latvijā tiek konstatēti un dzēsti vidēji 719 meža ugunsgrēki, kuros izdeg vidēji 545 hektāri meža zemes.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.