Menu
 

Notiks pasākumu sērija "Svešinieki Latvijas dabā. Vai tie mūs apdraud?"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Notiks pasākumu sērija "Svešinieki Latvijas dabā. Vai tie mūs apdraud?" Foto - arhīvs

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par dažādām Latvijas dabai neraksturīgām augu un dzīvnieku sugām, Dabas aizsardzības pārvalde janvārī un februārī aicina Ķemeru Nacionālā parka un apkārtnes iedzīvotājus uz izzinošu pasākumu sēriju “Svešinieki Latvijas dabā. Vai tie mūs apdraud?”.

Pasākumi paredzēti četrās Nacionālā parka vietās – 23. janvārī Slampes bibliotēkā, 7. februārī Slokas bibliotēkā, 21. februārī Ķemeros, “Meža mājā” un28. februārī Lapmežciema muzejā.

“Pasākumos palūkosimies uz Latvijas dabu no pavisam neierasta skatupunkta, šoreiz iepazīstot nevis Latvijas dabai raksturīgās augu un dzīvnieku sugas, bet gluži pretēji – svešās. Skaidrosim, kā tās šeit atceļojušas, kādu ietekmi atstāj uz mūsu dabas vērtībām un ko ar tām iesākt,” stāsta dabas izglītības centra “Meža māja” vadītāja Agnese Balandiņa. “Uzmanības lokā nonāks gan bēdīgi slavenais Sosnovska latvānis (att.) un Spānijas kailgliemezis, gan mazāk zināmas invazīvās sugas, kas mūsu ainavā jau ir tik pierastas, ka daudziem nemaz nešķiet svešas, piemēram, krokainā roze.”

Viņa uzsver, ka bieži vien invazīvās sugas dabā ieviešas un strauji izplatās cilvēku nezināšanas dēļ, it īpaši bīstami tas ir teritorijās, kuras dibinātas, lai aizsargātu dabas vērtības, piemēram, nacionālajos parkos. “Tieši tādēļ pasākumā īpaši pievērsīsimies arī jautājumiem, kā ikviens no mums var sekmēt svešo “ciemiņu” neieviešanos vai tālāku neizplatīšanos, ” skaidro A. Balandiņa.

Pasākumā interesenti neformālā gaisotnē varēs uzzināt arī par 2019. gadā plānotajām Dabas aizsardzības pārvaldes aktualitātēm, kā arī daudzveidīgajām iespējām iesaistīties dažādos dabas saglabāšanas pasākumos – talkās, dabas pētījumu programmās u.c.. Ikviens būs aicināts pārvaldes darbiniekiem uzdot arī sev interesējošos un aktuālos jautājumus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.