Menu
 

Valsts meža dienests: Vilku populācija Latvijā ir stabila ar pieaugošu tendenci

  • Autors:  LETA
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Vilku populācija Latvijā ir stabila ar pieaugošu tendenci. Tāpat Valsts meža dienestā informēja, ka 2018./2019.gada vilku medības sezonā Latvijā nomedīti 280 vilki. Tostarp visvairāk vilku nomedīts Ziemeļkurzemes virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā - 48 dzīvnieki, kā arī Austrumlatgales virsmežniecībā - 43 vilki, bet vismazāk vilku - 11 - nomedīti Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā.

Atbilstoši medību noteikumiem vilkus Latvijā drīkst medīt no 15.jūlija līdz noteiktā skaita sasniegšanai, bet ne ilgāk kā līdz nākamā gada 31.martam. Ņemot vērā, ka dienesta noteiktais pieļaujamais vilku nomedīšanas skaits - 280 dzīvnieku - ir sasniegts, 2018./2019.gada vilku medību sezona beidzās marta sākumā.

Valsts meža dienestā piebilda, ka Latvijā pieļaujamo vilku nomedīšanas apmēru nosaka katru gadu. Medību sezonā nosaka tādu pieļaujamo nomedījamo vilku apmēru, kas neapdraud šo dzīvnieku populācijas atjaunošanos un vienlaicīgi dod iespēju medniekiem medīt, lai mazinātu zaudējumu risku, ko lauksaimniecībai rada plēsēju koncentrācija un to uzvedības izmaiņas.

"Vilks ir īpaši aizsargājama, ierobežoti izmantojama suga, kuru drīkst medīt stingri noteiktos apmēros, tā, lai vienlaikus tiktu saglabāts labvēlīgs vilku populācijas stāvoklis," atzīmēja Valsts meža dienestā.

Vienlaikus dienestā norāda, ka atbilstoši informācijai par vilku sugas vēsturi Latvijā pašlaik ir plašākā šo dzīvnieku izplatība pēdējo 50 gadu laikā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.