Menu
 

Sešas Pierīgas pašvaldības pieteikušās bezmaksas stikla izvešanai no privātmājām

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Vides apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “Eco Baltia vide” rīkotajam Vislatvijas “Stikla šķiratlona” projektam mēneša laikā pieteikušās 20 pašvaldības, tajā skaitā Salaspils, Sigulda, Olaine, Babīte, Garkalne un Ādaži. Projekta ietvaros iedzīvotājiem tiks nodrošināta iespēja atbrīvoties no sakrājušās stikla taras.

Projektā ir aicināta piedalīties ikviena pašvaldība, lai tās iedzīvotāji varētu pieteikt bez maksas stikla taras savākšanu savā adresē, ko veiks SIA “Eco Baltia vide”. Ar speciālo transportu uzņēmuma darbinieki piebrauks konkrētā laikā norādītajā adresē un pieņems izlietoto stikla iepakojumu.

Divās pašvaldībās – Vecumniekos un Tērvetē – savākšana jau ir notikusi, un vidējais akcijas dalībnieku nodotais stikla apjoms apliecina, ka nevajadzīgā stikla uzkrājums daudziem iedzīvotājiem ir patiesa problēma un nepieciešams risinājums, lai no tā atbrīvotos likumīgā un videi draudzīgā veidā. Kā liecina SIA “Eco Baltia vide” dati, Vecumniekos saņemts 41 pieteikums un izvestas vairāk nekā 11,3 tonnas stikla jeb vidēji 276 kilogrami no katra dalībnieka. Tērvetē pieteicās 18 dalībnieki, kuri kopā pārstrādei nodevuši 5,81 tonnu jeb vidēji 323 kilogramus no katra. Abos novados lielākie vecās stikla taras “krājēji” nodevuši aptuveni 40 maisus jeb aptuveni 720 kilogramus stikla.

“Redzam, ka nevajadzīgā stikla uzkrājums iedzīvotājiem ir reāla problēma. Iedzīvotājiem šķūņos, pagrabos un klētīs ir sakrājušās nevis pāris burciņas, bet pilni maisi ar nevajadzīgām burkām un pudelēm, kas bieži stāvējušas gadu desmitiem. Pašiem šo apjomu nogādāt līdz šķirošanas konteineriem visbiežāk nav iespēju, tāpēc viņi ļoti novērtē mūsu piedāvāto risinājumu bez maksas un ērti atbrīvoties no šī uzkrātā kultūrslāņa. Ņemot vērā pašvaldību lielo interesi, sākotnēji iecerēto 17 pašvaldību vietā šo iespēju nodrošināsim lielākam pašvaldību skaitam,” norāda SIA “Eco Baltia vide” direktors Jānis Aizbalts.

“Stikla iepakojums ir smagākā frakcija sadzīves atkritumos, ko var veiksmīgi pārstrādāt, saudzējot dabas resursus jauna iepakojuma ražošanai. Kopumā Latvijā tirgū gada laikā nonāk gandrīz 55 000 tonnas stikla pudeļu un burku, bet tikai 36 000 tonnas tiek sašķirotas un nonāk pārstrādē,” izteicies AS “Latvijas Zaļais punkts” direktors Kaspars Zakulis.

“Pagājušā gada nogalē sadarbībā ar SIA “Eco Baltia vide” veicām pilotprojektu Pļaviņu novadā, lai pārbaudītu, cik pieprasīta un efektīva būtu iedzīvotājiem nevajadzīgās stikla taras izvešana no privātmājām. Pārliecinājāmies, ka liekā stikla iepakojuma uzkrājumi privātmājās un lauku mājās ir ievērojami un cilvēki īsti nezina, kur no tiem atbrīvoties dabai draudzīgā veidā. Vislatvijas “Stikla šķiratlons” ir vēl viens preventīvais darbs, lai saglabātu mūsu apkārtējo vidi tīru un lai dabā arvien retāk redzētu atkritumu un stikla burku kalnus.”

Vislatvijas "Stikla šķiratlonu" organizē "Eco Baltia vide" sadarbībā ar vides apsaimniekotāju "Latvijas Zaļais punkts" un veikalu tīklu "Top!". Stikla taras izvešanas laikā katra pieteiktā adrese tiks automātiski reģistrēta dalībai loterijā, kuras laikā katrā pašvaldībā tiks izlozētas divas veikalu “top!” dāvanas 20 eiro vērtībā. Savukārt dāvanu karti 30 eiro vērtībā saņems akcijas dalībnieks, kurš būs sašķirojis visvairāk stikla pudeļu un burku.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.