Menu
 

Ūdens līmenis upēs nav būtiski paaugstinājies

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Lai gan šīs nedēļas pirmajā pusē Latvijā bija pēdējo mēnešu lielākais lietus, ūdens līmenis upēs nav būtiski kāpis, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Kurzemes upēs un dažās upēs pārējā valstī ūdens līmenis palicis nemainīgs, lielā daļā upju novērotas svārstības dažu centimetru robežās. Lielākais ūdens līmeņa kāpums reģistrēts Aiviekstē pie Lubānas, kur tas sasniedzis 35 centimetrus, kā arī Misā pie Lielveisiem, kur nedēļas vidū ūdens līmenis cēlās par 43 centimetriem, bet kopš ceturtdienas tas krities par 15 centimetriem.

Nokrišņu daudzums gan martā, gan maijā Latvijā vidēji bija aptuveni 50 milimetru, bet aprīlī - tikai trīs milimetri. Pagājušajā gadā valstī vidēji izveidojās 200 milimetru nokrišņu deficīts, šā gada pirmajos piecos mēnešos nokrišņu daudzums bija par 25 milimetriem mazāks nekā ierasts.

Gruntsūdens līmenis pārsvarā saglabājas zems, un tuvākajā nedēļā, sākoties karstuma vilnim, sausums no jauna pastiprināsies, lai gan vietām iespējamas spēcīgas pērkona lietusgāzes.

Ūdens temperatūra lielākajās upēs un ezeros 1.jūnija rītā +13..+18 grādi, jūrā +9..+14 grādi, bet Rīgas līcī pie Kolkas ūdens atdzisis līdz +6,6 grādiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.