Roze uzvar "Filter Velokauss" Siguldas posmā; Kipuram triumfs MTB kopvērtējumā

Foto – Jānis Lārmanis Foto – Jānis Lārmanis

Pirmajā “Filter Velokauss” Siguldas posmā uzvaru 15 kilometru garajā šosejas riteņbraukšanas individuālajā braucienā izcīnīja kopvērtējuma līderis Artis Roze, savukārt MTB distancē nepārspēts palika Agnis Apse. Sezonas kopvērtējumā uzvaru MTB absolūtajā ieskaitē izcīnīja Kaspars Kipurs, informēja rīkotāji.

“Filter Velokauss”, kas ir lielākais individuālā brauciena velo seriāls Latvijā, aizvadītās nedēļas nogalē turpinājās ar ceturtā posma sacensībām Siguldā. Starta un finiša zona atradās pie Gūtmaņa alas. Šosejas riteņbraucēji jau uzreiz pēc starta ievarēja Turaidas kalnu, bet tālāk trase veda pa Raganas šoseju. MTB sacensības norisinājās pa Gaujas Nacionālā parka ceļiem.

Šosejas riteņbraukšanā dienas labāko laiku sasniegt izdevās kopvērtējuma līderim Artim Rozem no “Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree” komandas. Viņš distanci veica pēc 22 minūtēm un 1 sekundes. Tikai 0,2 sekundes viņam zaudēja un otro vietu ieguva Arvis Sprude no “Evelo team”. Augstā trešā vieta Arnim Lācim.

“Isostar” Turaidas kalna izaicinājumā uzvaru izcīnīja Pauls Rubenis, kurš sīvā cīņā pārspēja Kristeru Ansonu un Kristapu Siltumēnu.

Starp dāmām labākā interesantajā trasē bija Līna Svarinska (“Belo CP”), otro vietu ieguva Zane Kalverša-Ķeņģe, bet trešā pozīcija Kitijai Siltumēnai. Junioru konkurencē pirmais bija Kristiāns Belohvoščiks.

MTB braucienā dramatiskā neklātienes cīņā uzvaru svinēja Agnis Apse. Smiltenietis trasi veica pēc 18 minūtēm un 18 sekundēm. 0,4 sekundes viņam zaudēja carnikavietis Sergejs Rodionovs no “Ādaži velo”. Trešā vieta Aivaram Skridulim no “VW Komerctransports – Veloprofs.lv” vienības. Dāmām uzvaras laurus plūca “Garkalne MTB” braucēja Zane Ķelpe. Aiz viņa sekoja Zanda Rutkovska un Evelīna Budļevska.

MTB braucējiem šis bija sezonas noslēdzošais posms. Kopvērtējumā vīriem šajā sezonā labākais bija “Ebike Machine” braucējs Kaspars Kipurs, kuram sekoja Aivars Skridulis. Dāmām triumfs Zanei Ķelpei.

“Filter Velokauss” noslēgsies 25. augustā ar tradicionālo šosejas riteņbraukšanas posmu Ainažos.