Pasaules BMX čempionātā mārupietim sudrabs, carnikavietim bronza

Foto - Mārtiņš Tūters Foto - Mārtiņš Tūters

Gaisa temperatūrai sasniedzot pat +40 grādus, ceturtdien Beļģijas pilsētā Zolderā aizvadītas UCI pasaules čempionāta BMX riteņbraukšanā jauniešu grupu sacensības. B16 grupā puišiem otro vietu izcīnīja Mārupes BMX kluba sportists Edvards Emīls Liberts, bet trešais B12 puišu grupas finālā bija carnikavietis Kristers Apels no “BMX Rīga/ RRS” komandas, informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācijā.

Ceturtdien Beļģiju skāra ļoti spēcīgs karstums. Pirmo reizi šogad šajā valstī gaisa temperatūra pārsniedza +40 grādus pēc celsija. Tas priekšbraucienu laikā lika apturēt arī pasaules BMX čempionāta jauniešu grupas sacensības. Uz vakaru gan svelme nedaudz rimās un cīņa par godalgām turpinājās.

Jauniešu grupās 12-16 gadu vecumā Latviju pārstāvēja kopumā 26 sportisti. Dienas lielo finālu no viņiem sasniedza seši braucēji, taču uzslavas par cīņas sparu lielajā karstumā pelnījuši visi latviešu jaunie sportisti, atzīmē federācijā.

B16 grupā visos priekšbraucienos uzvarēja Latvijas jaunatnes izlases sportists Edvards Emīls Liberts. Eiropas čempions savu dominanci turpināja arī izslēgšanas braucienos, gūstot uzvaru arī pusfināla braucienā. Lielajā finālā sīvā cīņā viņš izcīnīja otro vietu. Uzvarēja Aleksis Picžanovskis no Francijas.

B12 grupā pēc pieciem pēc kārtas uzvarētiem braucieniem, carnikavietis Kristers Apels guva otrās vietas ceturtdaļfinālā un pusfinālā. Lielajā finālā Edžus Treimaņa trenētais “BMX Rīga/ RRS” sportists finišēja trešajā vietā.

Līdz dienas lielajam finālam visus braucienus uzvarēja cits Treimaņa audzēknis – ikšķilietis Edgars Langmanis no “BMX Rīga/ RRS”. Finālā gan mūsu sportists piedzīvoja neveiksmi un finišēja septītajā vietā.

Līdzīgi likteņi piemeklēja vēl divus mūsu puišus. B14 grupā pusfinālā uzvarēja Mikus Freimanis. Finālā trenera Jāņa Lapsiņa audzēknim astotā vieta. B15 grupā pusfinālu uzvarēja mārupietis Mārtiņš Zadraks, tomēr arī viņam finālā astotā vieta.

Piektdien notiks vīriešu amatieru sacensības, bet čempionāta kulminācija tiks sasniegta sestdien, kad medaļu komplektus sadalīs elites un junioru sportisti.