Salaspilī startējusi handbola sezona

Sezonas pirmās spēles svētdien Salaspils sporta namā aizvadījušas vietējās handbola komandas. “Salaspils/Mērnieks ZM” handbolisti Latvijas pirmās līgas turnīru sāka ar sāpīgu zaudējumu, bet Salaspils sporta skolas handbolistes – ar grūtu uzvaru pār Stopiņu komandu.

“Salaspils/Mērnieks ZM” handbolistu pirmie pretinieki bija “RPI-Seniors” vienība. Viesu pirmo izrāvienu (0:3) salaspilieši ātri likvidēja (4:4), pirmā puslaika vidū pretinieku pārsvars sasniedza arī sešu vārtu atzīmi (7:13), tomēr īsi pirms pārtraukuma tā tika sadeldēta līdz “mīnus divi” (12:14).

Pēc pārtraukuma ilgu laiku starpība turējās 1-2 precīzu metienu robežās, līdz Salaspils komandai izdevās sekmīgi pabeigt trīs uzbrukumus pēc kārtas un sešas minūtes līdz beigām pirmo reizi izvirzīties vadībā (24:23). Diemžēl turpinājums nebija tiks veiksmīgs – “seniori” panāca izlīdzinājumu un 69 sekundes līdz beigām guva uzvaras vārtus – 25:26.

“Salaspils/Mērnieks ZM” labā astoņus vārtus guva Artūrs Lejiņš, sešus – Artūrs Ozerskis, pa četriem – Edijs Putniņš un Eduards Malahovs.

Pirmās līgas turnīrā šosezon piedalās astoņas komandas, arī Ulbrokas sporta klubs. Pirmajā posmā tās aizvada divu apļu turnīru, pirmās divas vienības uzreiz kvalificējās pusfinālam, bet 3-.6.vietu ieguvēji aizvada ceturtdaļfināla spēles.

Salaspils sporta skolas handbolistes sezonu iesāka ar maču pret titulēto Stopiņu novada handbola komandu, kas Latvijas čempionātā atgriezusies pēc gada pārtraukuma. Pirmā puslaika lielāko daļu sāncenses turējās līdzās, bet tad trīs uzbrukumus pēc kārtas rezultatīvi noslēdza laukuma saimnieces, pirmo reizi panākot trīs vārtu handikapu (15:12).

Viešņas otrā puslaika sākumā starpību likvidēja (18:18), tomēr vadībā neizvirzījās. Turpinājumā salaspilietēm vairākkārt izdevās iekrāt četru pārsvaru (24:20, 29:25, 31:27), taču allaž Stopiņu komanda intrigu uzturēja dzīvu, pietuvojoties līdz viena precīza metiena tiesai – arī 31 sekundi līdz beigām. Pēdējo uzbrukumu Salaspils handbolistes tomēr noslēdza ar vārtu guvumu un izcīnīja uzvaru 33:31.

Mājinieču rindās Dace Potapova izcēlās ar 11 precīziem metieniem Renāte Salmane – ar 10 un Agrita Bērtiņa ar septiņiem. Stopiņu NHK labā pa 11 goliem iemeta Elza Seržante un Ivita Asare.

Latvijas dāmu čempionāta šosezon spēlē sešas komandas. Izspēles sistēma ir tāda pati kā vīru pirmajā līgā, tikai izslēgšanas turnīrā piedalās visas sešas vienības.