Menu
 

Jaunmārupes un Ropažu jātnieces svin uzvaras Pasaules kausa posmā Tallinā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Laura Penele. Foto - arhīvs Laura Penele. Foto - arhīvs

Laura Penele no Jaunmārupes zemnieku saimniecības “Lielceri” ar zirgu Dundas V.D.M. svētdien Tallinā izcīnīja uzvaru Pasaules kausa posma “Alexela Grand Prix” maršrutā. Šī ir sportistes pirmā  “Grand Prix” uzvara karjerā, informēja Latvijas Jātnieku federācijā (LJF).

Pamatmaršrutā startēja 26 sportiskie pāri, pieci pamatmaršrutu veica bez soda punktiem un par vietu sadalījumu maršrutā cīnījās pārlēkšanas maršrutā. Saīsinātajā distancē Laura Penele ar  Dundas V.D.M. bija sekundi ātrāki kā pārējie dalībnieki un izcīnīja skaistu uzvaru. 

“Esmu ļoti, ļoti priecīga par savu un Dundas uzvaru, jo tā ir man līdz šim pati nozīmīgākā un lielākā uzvara – Pasaules kausa posma “Grand Prix”. Pagājušajā gadā mums pietrūka pavisam nedaudz, lai iekļūtu “Grand Prix” pārlēkšanā, pamatmaršrutā nogāzām pēdējo šķērsli, bet šogad viss sanāca pēc plāna. Dundas ir lieliskā formā, visas trīs dienas veica visus maršrutus bez soda punktiem – pirmajā dienā mēs ieguvām 7.vietu, otrajā dienā 5.vietu un pēdējā vissvarīgākajā dienā uzvarējām!” LJF citē Lauru Peneli. 

“Pārlēkšanā startēja vēl četri spēcīgi un pieredzes bagāti jātnieki, es startēju kā trešā, redzēju pirmo divu dalībnieku startus, kuri nostartēja viens par otru ātrāk, kad gāju arēnā, nolēmu, ka  man nav ko zaudēt – visu vai neko! Visvairāk laika vinnēju tieši pēdējā taisnē. Tas bija liels risks, bet šoreiz tas attaisnojās, es uzticējos Dundasam, un viņš ļoti centās, lai nepieskartos pēdējam šķērslim. Paldies visiem par  atbalstu, to ļoti jutu, sajūtas ir fantastiskas, kad arēna gavilē, pēc finiša visi apsveic – smagais ikdienas darbs, ilgās stundas stallī un mīlestība pret zirgiem atmaksājas.”

Svētdien “Saku” arēnā Latvijas himna skanēja arī dienas pirmajā maršrutā, kur U25 vecuma grupā uzvaru izcīnīja ropažniece Sabīne Siliņa ar Kalgari.

“Šogad U25 maršruti bija sastādīti ar augstu grūtības pakāpi gan šķēršļu augstuma un platuma ziņā, gan distanču ziņā, to var redzēt arī pēc rezultātiem – katru dienu tikai pāris dalībnieki, kuri veikuši maršrutu bez soda punktiem. Jaunajiem jātniekiem bija jāparāda sava meistarība, lecot šādus tehniskus maršrutus. Man ir liels prieks, ka sacensību trešajā dienā man tas izdevās. Pārlēkšanā mans galvenais mērķis bija izlēkt bez soda punktiem, tā kā mums ar Kalgari tas izdevās vienīgajiem, izcīnījām uzvaru U25 finālā!” izteikusies Sabīne Siliņa.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.