Carnikavas basketbolisti uzvar savās mājās, ķekavieši – viesos

Foto - Ilze Cerbule Foto - Ilze Cerbule

Latvijas Basketbola līgas turnīros pie panākumiem tikuši divi Pierīgas klubi. LBL otrajā divīzijā uzvaru viesos svinēja basketbola klubs “Ķekava”, bet BK “Carnikava” sekmīgi noslēdza LBL trešās divīzijas pirmo apli.

BK “Ķekava”, viesojoties pie basketbola skolas “Rīga”/”Sportapunkts.lv” komandas, cīņu sāka ar astoņiem zaudētiem punktiem pēc kārtas, tomēr ātri vien iejutās spēlēs, pirmās ceturtdaļas beigās izvirzījās vadībā (15:14), bet otrajā viņu pārsvars sasniedza pat 19 punktus (44:25). Otrajā puslaikā rīdzinieki vienubrīd starpību samazināja līdz deviņiem punktiem (56:47), taču pēdējās ceturtdaļas sākumā Ķekavas basketbolisti iemeta septiņus punktus pēc kārtas (71:51) un faktiski izšķīra spēles likteni. Beigu rezultāts 87:70.

Viesiem Edvards Jašuks guva 10, Edgars Štelmahers 16 un Roberts Pāže 15 punktus. Ķekavas komandai LBL2 Rietumu grupas tabulā ir piecas uzvaras deviņās spēlēs un sestā pozīcija. Līderi ar astoņiem panākumiem ir Biznesa augstskola “Turība” un BK “Jelgava”/LLU.

BK “Carnikava” basketbolisti LBL trešās divīzijas spēlē savās mājās pret Rugāju sporta centra komandu sava līdera Jāņa Ābola prombūtnē pārņēma vadību pirmās ceturtdaļas vidū un neilgi pirms lielā pārtraukuma panāca 14 punktu pārsvaru (39:25). Pēc viesu ofensīvas (39:36) carnikavieši vēlreiz atguva 10 punktu handikapu (46:36), taču vēl trešajā ceturtdaļā atkal nonāca zaudētājos (51:54).

Pēdējo reizi Carnikavas basketbolisti vadībā bija piecas minutes līdz pamatlaika beigām (67:65), taču galotni aizvadīja pavisam neveiksmīgi un piedzīvoja zaudējumu 69:77. Mājinieku rindās Rolands Dovgjallo izcēlās ar 22 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām, 13 punktus guva Mārtiņš Terehovičs un 11 punktus Miks Pureniņš.

Ar sešām uzvarām desmit spēlēs Carnikavas klubs LBL3 Austrumu grupas turnīra pirmo apli noslēdzis piektajā vietā – tāda pati balance ir arī Rugāju basketbolistiem, kuri ir vienu pozīciju augstāk.