Menu
 

Siguldā norisināsies Latvijas orientēšanās kausa posms

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes foto Publicitātes foto

Šonedēļ, 15. un 16.augustā, Siguldā norisināsies Latvijas orientēšanās kausa sacensību posms vidējā un garajā distancē. Šis būs jau astotais Siguldas kauss, kas šoreiz pulcēs vairāk nekā 500 dalībnieku no Latvijas un Baltijas. Lai veicinātu sporta veida attīstību, Latvijas orientēšanās kausa atbalstītāju lokam pievienojies arī uzņēmums “Maxima Latvija”, informē sacensību organizatori.

Par spīti tam, ka pavasarī ārkārtas situācijas dēļ aizvadīti trīs mēneši bez sacensībām, Latvijas orientēšanās kausa sezona norisināsies gandrīz bez izmaiņām. Šogad Latvijas orientēšanās kausa posmos ieviests jaunums – katrās sacensībās tiks pieaicināts instruktors, kas sniegs bezmaksas apmācību orientēšanās sportā. Tas nozīmē, ka arī cilvēki bez iepriekšējām zināšanām orientēšanās sportā tiek aicināti piedalīties sacensībās, lai gūtu savu pirmo orientēšanās pieredzi un iepazītu šo sporta veidu, norāda pasākuma rīkotāji.

“Latvijas kausa 20.sezonu svinam ar dalībnieku pieaugumu un jaunu sadarbības partneru piesaisti. Latvijas Orientēšanās federācijas galvenais mērķis ir iesaistīt orientēšanās kustībā pēc iespējas vairāk Latvijas iedzīvotāju, ko ikdienā darām katru gadu ap 500 sacensību visā Latvijā. Priecājamies, ka katru gadu mūsu rindām pievienojas jauni, aktīvi cilvēki, kuriem orientēšanās kļūst par mūža aizraušanos,” dalās Latvijas Orientēšanās federācijas projektu vadītājs Matīss Ratnieks.

“Sports un veselīgs uzturs vienmēr bijušas vienas no “Maxima” pamatvērtībām, tāpēc, jo īpaši ņemot vērā Covid-19 ietekmi uz sabiedrības dzīvesveidu un sporta kopienu, vēlamies, lai cilvēki turpina veselīgu dzīvesveidu, un orientēšanās ir lielisks piemērs, kā to darīt svaigā gaisā, ievērojot tik ļoti svarīgo sociālo distanci. Lai attīstītu šo sporta veidu Latvijā un padarītu to vēl pieejamāku iedzīvotājiem, esam uzsākuši sadarbību ar Latvijas Orientēšanās federāciju. Kopīgiem spēkiem ar Latvijas Orientēšanās federāciju strādāsim pie tā, lai cilvēki arvien vairāk iepazīst orientēšanās sporta sniegtās priekšrocības un tādējādi vairāk brīvā laika pavada, aktīvi sportojot pie dabas,” stāsta uzņēmuma “Maxima Latvija” korporatīvais vadītājs Jānis Vanags.

Latvijas orientēšanās čempionāts un Latvijas kauss šogad norisinās no jūlija līdz oktobrim. Sacensībās tiks noskaidroti gan labākie individuālie sportisti, gan labākie orientēšanās klubi. Tāpat septembrī norisināsies ikgadējais Latvijas skolu orientēšanās kauss, vēsta organizatori. Plašāka informācija par visām sezonas sacensībām atrodama Latvijas Orientēšanās federācijas tīmekļvietnē lof.lv.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.