"Ķekava/Miesnieki" regbisti sagrauj Rāmavas "Lāčus", uzvara arī līderiem "Garkalne/Livonia"

Foto – Mārtiņš Aiše, LRF Foto – Mārtiņš Aiše, LRF

Latvijas čempionāta spēlē pārliecinošu uzvaru izcīnījusi “Ķekava/Miesnieki”, kas Rīgas Tehniskās koledžas stadionā sagrāva Rāmavas “Lāčus” ar 75:3 (39:3). Savukārt turnīra līderi “Garkalne/Livonia” apspēlēja “Eži/EK Sistēmas” ar 33:20 (21:3), sezonu turpinot bez zaudējumiem, liecina Latvijas Regbija federācijas informācija.

Abu Ķekavas novada komandu savstarpējā spēlē pirmo piezemējumu mājinieki guva spēles 6. minūtē, kad bumbu ieskaites zonā nogādāja Elmārs Šefanovskis. Desmitajā minūtē ar piezemējumu izcēlās Lauris Dūzelis, bet vēl divas minūtes vēlāk jau 15:0 panāca Artūrs Alainis, pēc kā pirmo realizāciju trāpīja Lauris Dūzelis. Puslaika vidū piecus punktus, nogādājot bumbu ieskaites zonā, guva Edgars Cīrulis. Mirkli vēlāk pirmos un vienīgos punktus mačā izdevās gūt viesiem – soda sitienu trāpīja  Jānis Pelēcis.

24.un 31. minūtē Aigars Šilo pievienoja vēl desmit punktus mājinieku rēķinam. Pēc Šilo otrā piezemējuma realizācijas sitienu precīzi izpildīja Lauris Dūzelis, kurš arī 36. minūtē ar piezemējumu panāca puslaika beigu rezultātu – 39:3.

Pirmos punktus otrajā puslaikā nācās gaidīt gandrīz 20 minūtes, līdz bumbu aiz viesu gala līnijas nogādāja Artūrs Alainis, bet Aigars Šilo trāpīja realizāciju. Nākamā desmitminūte bija ļoti rezultatīva, “Ķekava/Miesnieki” regbistiem gūstot 17 punktus. Ar piezemējumiem šajā nogrieznī divreiz izcēlās Elmārs Šefanovskis, savukārt vienreiz bumbu piezemēja Romāns Višņakovs. Precīza realizācija padevās Aigaram Šilo. Mača galotnē pa pieciem punktiem guva Artūrs Alainis un Viktors Silvoniks, bet vēl vienu realizāciju trāpīja Aigars Šilo. “Ķekava/Miesnieki” izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 75:3 (39:3).

Produktīvākais ar 16 punktiem “Ķekava/Miesnieki” komandā bija Aigars Šilo, bet Elmārs Šefanovskis pievienoja 15. Tikpat punkti arī Artūram Alainim. Par vienu punktu mazāk nekā Šefanovskim un Alainim sakrāja Lauris Dūzelis. Pa vienam piezemējumam Edgara Cīruļa, Romāna Višņakova un Viktora Silvonika rēķinā. Rāmavas “Lāču” rindās vienīgie punkti ar soda sitienu Jānim Pelēcim.

“Garkalne/Livonia” un “Eži/EK Sistēmas” komandu spēles piektajā minūtē vadībā izvirzījās mājinieki “Eži”, kuru labā soda sitienu trāpīja Matīss Zicāns. Trīs minūtes vēlāk vadības grožus atguva “Garkalne/Livonia”, bumbu ieskaites zonā ienesa Mārtiņš Rundāns un realizācijas sitienu trāpīja Donovans Roberts du Rands. Puslaika vidū viesi guva vēl septiņus punktus – piezemējums du Randam, savukārt precīza realizācija Valērijam Runco. Spēles 25. minūtē “Garkalne/Livonia” rēķinam tika pieskaitīti septiņi punkti ar tehnisko piezemējumu.

Otrā puslaika ievadā Edgars Polikevičs ar piezemējumu un Valērijs Runco ar realizācijas sitienu panāca jau 28:3 viesu labā, bet 47. minūtē Matīss Zicāns trāpīja otro soda sitienu “Eži/EK Sistēmas” labā. “Garkalne/Livonia” savus pēdējos punktus mačā guva minūti vēlāk, bumbu aiz mājinieku gala līnijas nogādājot čempionāta rezultatīvākajam spēlētājam du Randam. Spēles galotnē “Eži/EK Sistēmas” izdevās deficītu samazināt par 14 punktiem – ar piezemējumiem izcēlās Dainis Turkins un Ričards Iesalnieks, savukārt Matīss Zicāns trāpīja divus realizācijas sitienus. Noslēgumā “Garkalne/Livonia” triumfēja mačā ar 33:20.

Par rezultatīvāko uzvarētāju rindās kļuva du Rands, kura kontā 12 punkti. Viens piezemējums Mārtiņam Rundānam un Edgaram Polikevičam, bet divas precīzas realizācijas Valērija Runco kontā. “Eži/EK Sistēmas” komandā desmit punkti ar diviem soda sitieniem un divām realizācijām Matīsam Zicānam, bet pa pieciem punktiem Dainim Turkinam un Ričardam Iesalniekam.