Menu
 

Riteņbraucēju vienības velobrauciens šogad notiks Krimuldā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes foto Publicitātes foto

Svētdien, 5.septembrī, jau 31.reizi notiks viens no pašmāju lielākajiem tautas sporta notikumiem – Latvijas Riteņbraucēju vienības brauciens. Šogad sacensību starts un finišs atradīsies jaunā vietā – Krimuldā.

Kā informē Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs Toms Markss, Latvijas Riteņbraucēju vienības brauciens ir gada vērienīgākais velonotikums Baltijas valstīs. Šogad velobrauciens risināsies jau 31.reizi, pulcējot veloentuziastus, darbu kolektīvus, draugu kompānijas un ģimenes no visas Latvijas un apkārtējām valstīm.

Šis gads pasākuma rīkotājiem nesis vairākus izaicinājums, tostarp Covid-19 pandēmijas radītās sekas, kā arī ceļa remontus tik velobraucējiem ierastajos Turaidas un Siguldas kalnos. Saliekot spēkus kopā, radīti vairāki lieliski risinājumi, kas svētku atmosfēru tikpat lielā mērā, kā ierasts, ļaus izbaudīt visiem pasākuma dalībniekiem, stāsta T.Markss.

Sacensību starta un finiša zona atradīsies Krimuldā, netālu no sanatorijas. Dalībnieku ērtībām tiks nodrošināta liela pļava, kurā ērti būs atstājami automašīnas. Ievērojamas pārmaiņas piemeklējušas arī distances, kas solās būt ne mazāk aizraujošas, kā ierasts.

Tradicionāli kā pirmie vienības braucienu iesāks rūdītākie pedāļu minēji, sacenšoties 108 kilometru garajā sporta braucienā, norāda federācijas pārstāvis. Distances maršruts vedīs uz Raganu, Limbažiem, Stalbi. Finišā riteņbraucēji atgriezīsies caur Raganu. Šajā braucienā piedalīties var licencēti riteņbraucēji. Starts Mednieku ielā tiks dots pulksten 10.00, bet finišā ātrākie gaidāmi ap pulksten 12.20.

Pulksten 12.45 starta koridori tiks atvērti vērienīgā Tautas brauciena dalībnieki. Stingri ievērojot valstī notiektos ierobežojumus, dalībnieki distancē dosies plūsmās pa 400 riteņbraucējiem katrā no tām. Pirmais starts Tautas braucienā tiks dots pulksten 13.30. Katrs nākamais – ar desmit minūšu intervālu. Kopējais distances garums sasniegs 40 kilometrus. Trase vedīs uz Raganu, Loju un Sēju. Finišā dalībnieki atgriezīsies caur Raganu.

Tiem, kuriem tuvāks mežs, laipni lūgti piedalīties kalnu divriteņu distancē, kuras garums sasniegs 34 kilometrus. Trasē iekļautas gan jau labi zināmas, gan arī jaunas takas. Starts šim braucienam tiks dots pulksten 14.30 un atradīsies Balona pļavā, vēsta T.Markss.

Saglabājot vienības brauciena tradīcijas, rīkotāji noteiks arī kuplākos kolektīvus, kuplākās ģimenes un kuplākās pašvaldības. Papildus tiks sveikti arī vecākie dalībnieki. Līderis šajā vērtējumā tradicionāli ir 90 gadus jaunais Edgars Račis, kurš gatavojas piedalīties arī šogad. Visi dalībnieki piedalīsies arī izlozē, kur galvenā balva būs jauns velosipēds no “VeloExpress”. Pēc finiša katrs dalībnieks saņems īpašo svētku medaļu, atzīmē federācijas pārstāvis.

Pieteikšanās vienības velobraucienam turpinās vietnē velo.lv. Tur atrodams arī nolikums un cita būtiskākā informācija.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.