Ķekavas futbola klubi sper soļus pretī uzvarām Latvijas pirmajā un trešajā līgā

Foto – Raivis Kanders, FK “Auda” Foto – Raivis Kanders, FK “Auda”

Cīņā par čempionu titulu Latvijas futbola pirmās jeb Nākotnes līgas un Latvijas trešās līgas Ziemeļu zonas turnīros svarīgas uzvaras nedēļas nogalē izcīnīja Ķekavas futbola klubi.  Savukārt Latvijas otrās līgas čempionātā principiālu savstarpējo maču aizvadīja Salaspils un Olaines futbolisti.

FK “Auda” savā stadionā Ķekavā uzņēma “Albatroz SC” / FS “Jelgava” komandu un jau 9.minūtē pēc Viktora Ziemeļa precīzā raidījuma izvirzījās vadībā. Minimālo pārsvaru ķekavieši saglabāja līdz pat 80.minūtei, kad uzvaru nostiprināja Bogdans Samoilovs – 2:0. Samoilovs līdz ar savu komandas biedru Robertu Veipu piedalījās divos pēdējos Latvijas U21 izlases mačos (2:0 pret Sanmarīno un 1:2 pret Izraēlu).

Ķekavas komanda turnīra tabulas galvgalā saglabā trīs punktu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem FK “Tukums 2000” (31 pret 28), kas turklāt aizvadījuši vienu spēli vairāk. Trešajā vietā esošā “Rēzekne” no līderiem atpaliek par 10 punktiem. “Audas” futbolistiem atlicis aizvadīt vēl piecas spēles.

Svarīgu spēli cīņā par iekļūšanu Latvijas otrās līgas četru labāko komandu pulkā sestdien aizvadīja FK “Salaspils” un Apvienotās futbola akadēmija “Olaine” komanda. Pirmajā puslaikā divus vārtus olainiešu labā iesita Niks Edžus Bērziņš un Roberts Bočs, bet drīz pēc pārtraukuma vienus vārtus atguva Artūrs Rucko – 2:1 “Olaines” labā. Citā otrās līgas mačā Mārupes sporta centra futbolisti Valmierā ar 1:5 piekāpās sporta klubam “Spēks” – goda vārtus 15 minūtes līdz beigām guva Dāvis Vilcāns.

Cīņā par ceturto vietu, kas dod tiesības piedalīties miniturnīrā par godalgotajām vietām, pa 22 punktiem kārtu līdz pirmā posma beigām ir gan AFA “Olaine”, gan FK “Salaspils”, gan “Caramba Rīga” komandām. Mārupes futbolisti ar 15 punktiem ieņem astoto vietu.

Latvijas trešās līgas Ziemeļo zonas turnīra priekšpēdējā kārtā svarīgu un ļoti pārliecinošu uzvaru 10:0 pār futbola klubu “Alberts” Salaspilī guva FK “Ķekava” / FK “Auda” futbolisti. Četrus vārtus iesita Rūdolfs Zicāns, pa vieniem – Jonass Gurčus, Jānis Rotbergs, Rihards Gorkšs, Arturs Fjodorovs un Rihards Grinaško, vēl reizi pretinieki ieraidīja bumbu savos vārtos.

Ķekaviešiem turnīrā atlikusi viena spēle 22.oktobrī pret galvenajiem konkurentiem “FC Gauja” futbolistiem, kuri līderiem zaudē piecus punktus un kuriem vēl ir viena spēle rezervē. Turnīra uzvarētāji iegūs tiesības piedalīties Latvijas trešās līgas finālturnīrā, kuram jau kvalificējušies Babītes sporta kluba futbolisti.

Rīgas čempionāta pēdējā spēlē “ASK Kadaga” futbolisti, kaut vadībā bija izvirzījušies jau 2.minūtē pēc Edgara Ungura precīzā sitiena, tomēr ar 1:2 piekāpās “Riga United” vienībai un ar 10 punktiem palika priekšpēdējā devītajā vietā. Babītes SK izcīnīja pirmo vietu (49 punkti 18 spēlēs), Salaspils sporta klubs “Kengaroos” – ceturto (35), Garkalnes pagasta sporta klubs “Upesciems” – piekto (29) un FS “Rakari” – astoto (13 p.).