Latvijas florbolistes izkrīt no pasaules labāko astoņnieka

Foto – flickr.com/photos/iff_floorball Foto – flickr.com/photos/iff_floorball

Latvijas dāmu florbola valstsvienība piedzīvojusi ceturto zaudējumu pasaules čempionātā, kas notiek Zviedrijas pilsētā Upsalā. Trešdien astotdaļfināla spēlē Latvijas komanda piekāpās Norvēģijas florbolistēm, zaudēja ilgu laiku saglabāto vietu pasaules labāko astoņu komandu skaitā un turpinās cīņu par 9.-12.vietu.

Triju Ķekavas florbola klubu spēlētāju – Janas Filipsones, Annas Mūrnieces un Kristiānas Elizabetes Krūmiņas – pārstāvētā Latvijas izlase mačā pret Norvēģiju izvirzījās vadībā jau 25.sekundē, taču pirmās trešdaļas turpinājums bija katastrofāls – 1:5, bet otrā perioda sākumā rezultāts kļuva pat 1:7.

Latvietes metās atspēlēties, un trešās trešdaļas sākumā starpība saruka līdz 6:8. Tomēr norvēģietes šo ofensīvu piebremzēja, trīsarpus minūtes līdz pamatlaika beigām guva devītos vārtus un aizvadīja spēli līdz uzvarai 9:6, revanšējoties par zaudējumu iepriekšējā pasaules čempionāta astotdaļfinālā (4:6).

J.Filipsone sāka spēli Latvijas izlases vārtos, taču pirmajā trešdaļā atvairīja tikai piecus no desmit metieniem un pārtraukumā tika nomainīta. Abas pārējās Ķekavas florbolistes palika bez rezultativitātes punktiem.

Jau ziņots, ka pasaules čempionāta A apakšgrupas pirmajā spēlē Latvijas florbolistes svētdien ar 4:6 piekāpās Polijai, pirmdien kapitulēja Šveicei 0:13, bet otrdien zaudēja Čehijai 0:8 un turnīra tabulā palika pēdējā ceturtajā vietā.