Salaspils handbolistēm otrā neveiksme, Mārupes volejbolistēm pirmie divi panākumi

Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Latvijas dāmu handbola čempionātā otro zaudējumu šosezon piedzīvojušas Salaspils sporta skolas handbolistes. Savukārt Nacionālās volejbola līgas turnīrā ieilgušo zaudējumu sēriju izdevies pārtraukt Mārupes sporta centra dāmu komandai.

Salaspilietes svētdien sacentās ar Latvijas jaunatnes izlases handbolistēm, kuras bija piedzīvojušas zaudējumus visās iepriekšējās spēlēs. Līdz pat otrā puslaika vidum Salaspils komanda ne brīdi nebija nonākusi zaudētājās – maču sāka 5:0 un vēlāk panāca četru vārtu pārsvaru (18:14). Viss strauji mainījās pēdējās 15 minūtēs, kad pretinieces ne tikai atspēlēja deficītu, bet pēc tam ar pieciem precīziem metieniem pēc kārtas panāca 29:24 savā labā. Pēdējās piecās minūtēs Salaspils handbolistēm atspēlēties vairs nebija pa spēkam – 27:31.

Dace Potapova guva desmit vārtus, Evelīna Zvaigzne un Anastasija Agarkova pa pieciem. Salaspils komandai šī bija otrā neveiksme sezonas septiņās spēlēs, un ar 10 punktiem viņas dala otro vietu ar Ludzas sporta klubu “Latgols” divus punktus aiz līderēm “REIR/Dobeles sporta skolas”. Pēdējā astotajā vietā ir Stopiņu PHK, kas zaudējusi visas četras līdzšinējās spēles.

Nacionālās līgas kārtējā sabraukumā Rīgā divas uzvaras vienas dienas laikā, turklāt abas – piecu setu mačos izcīnīja Mārupes sporta centra volejbolistes. Vispirms viņas dramatiskā cīņā pārspēja Murjāņu sporta ģimnāzijas komandu 3:2 (16:25, 25:21, 25:27, 25:23, 15:13), bet dažas stundas vēlāk vēlreiz pa setiem atspēlējās mačā pret volejbola klubu “Gulbene” (25:13, 16:25, 19:25, 25:22, 15:9). Abās spēlēs visvairāk punktu mārupiešu labā savāca Marta Ozoliņa (24 un 23) un Ilona Cehanoviča (divreiz 13).

Pēc izspēlētiem diviem apļiem Mārupes komanda ar pieciem punktiem (divas uzvaras, četri zaudējumi) saglabā pēdējo ceturto vietu. Priekšā ir Latvijas Universitāte (15 p., 5-1), MSĢ (10 p., 3-3) un VK “Gulbene” (6 p., 2-4). Komandām paredzēts aizvadīt vēl divus apļus.