Menu
 

"Olimpiskās dienas 2018" pasākumos piedalīsies rekordliels dalībnieku skaits

  • Autors:  Apriņķis.lv
"Olimpiskās dienas 2018" pasākumos piedalīsies rekordliels dalībnieku skaits Foto: olimpiade.lv

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā “Olimpiskā diena 2018” šogad notiks 21. septembrī 650 norises vietās Latvijā. Plānots, ka vienlaicīgi visās norises vietās rīta vingrošanā piedalīsies jauns pasākuma dalībnieku skaita rekords – vismaz 145 000 dalībnieki no 95 pašvaldībām.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), atzīmējot savu dzimšanas dienu, aicina visu valstu nacionālās olimpiskās komitejas organizēt “Olimpisko dienu”, popularizējot olimpiskās vērtības – draudzību, cieņu un izcilību. “Olimpiskās dienas 2018” pasākumi šogad visā Latvijā notiks 21. septembrī, un tās devīze ir “Teniss vieno!”, informē Latvijas Olimpiskās komitejas pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters.

“Šogad “Olimpiskā diena” ir veltīta olimpiskā sporta veida – tenisa – popularizēšanai,” akcentē LOK ģenerālsekretārs un olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers. “Teniss pēdējos gados ir aizrāvis ikvienu sporta līdzjutēju un tas licis Latvijas vārdam izskanēt lielākajās tenisa arēnās visā pasaulē. Tas visciešākajā mērā ir pateicoties mūsu tenisa zvaigznēm Aļonai Ostapenko un Anastasijai Sevastovai, kuras būs arī “Olimpiskās dienas 2018” vēstneses.”

Apkopojot visus pašvaldību pieteikumus, dalībnieku skaits “Olimpiskās dienas 2018” pasākumos šajā gadā palielināsies par 10 000 un sasniegs gandrīz 145 000 dalībnieku. Pirms gada “Olimpiskā diena 2017” vienkopus pulcēja un rīta vingrošanā piedalījās 134 854 dalībnieki 557 norises vietās visā Latvijā. norāda M. Mālmeisters.

""Olimpiskās dienas” ideja attīstās arvien jaunās norises vietās un dalībnieku jeb jauno vingrotāju skaits pārsniedz jau 145 tūkstošus,” “Olimpiskās dienas 2018”  seminārā izteicās Ž. Tikmers. “Priecē, ka ar katru gadu dalībnieku un novadu skaits pieaug, un esam pārliecināti, ka arī šajā reizē dalībnieki izbaudīs sportot prieku. Vislielākā pateicība ir jāizsaka organizatoriem, kas neatlaidīgi un radoši sagatavo “Olimpiskās dienas” pasākumus savos novados, radot bērniem prieku un vēlmi iesaistīties sportiskās aktivitātēs.”

Vienlaicīgi visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2018” norises vietās pasākums sāksies ar olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Izglītības iestāžu audzēkņi iepazīsies ar tenisu un tā spēles noteikumiem, piedalīsies stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī radošajos konkursos. Papildus vienojošajiem pasākumiem organizētāji “Olimpiskās dienas 2018” norises vietās tiek aicināti izstrādāt savu individuālo pasākumu programmu, lai plašāk popularizētu olimpiskos sporta veidus un olimpiskās idejas. Pasākumu dalībniekiem tiks pasniegti SOK 2018. gada sertifikāti, bet katra pašvaldība saņems LOK speciālbalvas, atzīmē M. Mālmeisters.

Ar “Olimpisko dienu 2018” arī šogad sāksies “Eiropas Sporta nedēļas” pasākumu programma. “Eiropas Sporta nedēļa” norisināsies no 22. līdz 29. septembrim, tās mērķis būs veicināt fiziskās aktivitātes visā Eiropā, un tajā iesaistīties tiks aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs.

Ar “Olimpiskās dienas 2018” sarīkošanas nolikumu, kā arī citu noderīgu informāciju var iepazīties LOK mājaslapā www.olimpiade.lv sadaļā “Olimpiskā diena”.

“Olimpiskās dienas” norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987. gada, aicinot pasaules valstu nacionālās olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. LOK aicinājumam pievienojās 1992.gadā. Lielākā daļa nacionālo olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai popularizētu olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu, vēsta M. Mālmeisters.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.