Menu
 

Riteņbraucējs Toms Skujiņš: "Esmu pielicis vairākus soļus tam, ko biju paveicis iepriekš"

  • Autors:  Toms Markss, Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs
Riteņbraucējs Toms Skujiņš: "Esmu pielicis vairākus soļus tam, ko biju paveicis iepriekš" Publicitātes foto

Svētdien ar komandu braucienu sāksies 2018. gada pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā, kurā piedalīsies kopumā pieci Latvijas sportisti. Elites vīru grupā visās trijās distancēs – komandu, individuālajā un grupas braucienos – startēs 27 gadus vecais Toms Skujiņš. Carnikavietis pastāstīja par sajūtām pirms čempionāta, katru no disciplīnām, gatavošanos čempionātam, kā arī izvērtēja paveikto līdz šim.

Ar kādām sajūtām tu sagaidi šī gada pasaules čempionātu?

Vienmēr ir patīkami uzvilkt sarkanbaltsarkano formu, lai pārstāvētu savu valstu tik nozīmīgās sacensībās kāds ir pasaules čempionāts. Ir liels prieks, ka kopā ar Kristu Neilandu startēsim grupas brauciena sacensībās.

Tu startēsi visās trijās disciplīnās. Ko katrā no tām vēlies paveikt?

Čempionāts man sāksies ar komandu braucienu, kurā pārstāvēšu savu komandu – “Trek – Segafredo”. Šādā formātā, kad sacenšas vadošās komandas, pasaules čempionāts notiek pēdējos reizi. Ņemot to vērā, es lūdzu komandai iekļaut mani sastāvā. Komandas plāni sakrita ar manu vēlmi, jo “Trek – Segafredo” vadība un sporta direktori bija apmierināti ar manu sniegumu “Tour de France” un “Criterium du Dauphine” komandu braucienos. Jau atrodos Insbrukā, kur kopā ar komandas biedriem aizvadīsim treniņus, lai izjustu ātrumu, kāds būs nepieciešams trasē. Darīsim ko varēsim, lai sasniegtu pēc iespējas augstāku rezultātu.

Individuālajā braucienā rezultātu prognozēt ir ļoti sarežģīti. Trase būs ļoti gara ar samērā lielu kāpumu tajā. Būs interesanti sevi apliecināt tika garā trasē un salīdzināt spēkus ar pasaules labākajiem braucējiem. Ja es iekļūtu labo 20 skaitā, tas man būtu milzīgs sasniegums.

Grupas braucienā mēs ar Kristu Neilandu varēsim labi sastrādāties. Distance būs pietiekami gara, lai saprastu, kurš jūtas labāk, bet kurš vairāk var palīdzēt otram. Esmu pārliecināts, ka sacensības būs ļoti interesantas. Trasē ir daudz kāpumu, bet tajā pašā laikā finišs nebūs kalna galā. Tas atradīsies pēc nobrauciena. Pāris pēdējie kilometri būs jābrauc pa līdzenumu. Latvijas delegācija būs maza, bet šajā gadījumā tas nāks tikai par labu. Vienmēr ir jautri startēt kopā ar latviešiem.Cik daudz treniņprocesā esi strādājis, lai sagatavotos pasaules čempionātam?

Pēdējā laikā esmu aizvadījis pietiekami daudz sacensību, tādēļ speciāls gatavošanās laiks pasaules čempionātam nav atlicis. Pēc “Tour de France” velobrauciena ir bijušas tikai divas nedēļas nogales, kurās esmu varējis atpūsties no sacensībām. Ļoti labs pārbaudījums pirms pasaules čempionāta bija Kanādā aizvadītās sacensības. Monreālas lielajā balvā uz katru nobraukto kilometru bija vairāk kāpuma metru, nekā būs gaidāmajā pasaules čempionātā. Lai arī 260 kilometru garu distanci sen sacensībās neesmu braucis, tomēr izturība man problēmas nesagādā.

Vai esi apmierināts ar līdz šim aizvadīto sacensību sezonu?

Tā ir bijusi ļoti veiksmīga. Esmu pat nedaudz pārsteigts, cik laba sezona ir izvērtusies līdz šim. Varu teikt, ka ir izdevies pielikt vairākus soļus tam, ko esmu sasniedzis iepriekš. Ceru, ka nākamajā gadā varēšu aizvadīt tikpat veiksmīgu sezonu kā šogad. Jau šobrīd ir veikts vairāk startu nekā pērn. Manā plānotajā šī gada kalendārā ir vēl vismaz sešas sacensības.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.