Latvijas čempionātā maratona distancē starp laureātiem arī Pierīgas orientieristi Latvijas Orientēšanās federācija

Nedēļas nogalē Dobeles pusē vairāk nekā 350 dalībnieku sadalīja medaļas Latvijas čempionātā orientēšanās sportā maratona distancē. Vairākās vecuma grupās labāko trijniekos izdevās iekļūt Pierīgas novadu pārstāvjiem.

Intriģējoši aizritēja sacensības elites grupā vīriem. Labākie finišēja pēc vairāk nekā divarpus stundām, bet pirmo divu vietu ieguvējus – čempionu Artūru Pauliņu (OK “Azimuts”) un orientēšanās kluba “Kāpa” pārstāvi Uldi Upīti no Saulkrastiem – beigās šķīra tikai nieka 38 sekundes. Dāmu konkurencē visai pārliecinoši uzvarēja Līga Valdmane (ZVOC-VBSS).

Par uzvarētāju M16 vecuma grupā jauniešiem kļuva siguldietis Nils Ciglis (“Kāpa”), M50 grupā – viņa novadnieks Guntis Arnicāns (“A2”), W65 grupā – ādažniece Ruta Kukka (“Kāpa”), bet W21A grupā – Ieva Rukšāne no Sējas novada (“Kāpa”).

Otrās vietas Dobelē izcīnīja Ārija Šinke no Olaines (“Kāpa”) W60 grupā, siguldietes Kristīne Brunere (“Meridiāns”/CPSS/”Pārgauja”) W16 grupā un Magda Cigle (“Kāpa”) W18 grupā, kā arī OK “Kāpa” pārstāvošie carnikavieši Edgars Bričonoks M21A grupā un Pēteris Novikovs M75 grupā.

Pierīgas orientieristiem vēl arī vairākas trešās vietas – tās ieguva ādažniece Liene Līce-Līcīte (“Kāpa”) jaunākajā W12 grupā, siguldietis Kristaps Bruners (“Meridiāns”/CPSS/”Pārgauja”) M20 grupā un Volli Kukks no Ādažiem (“Kāpa”) M65 grupā.

Šāgada Latvijas čempionāti orientēšanās sportā noslēgsies 13.oktobrī Ogres Zilajos kalnos ar nakts orientēšanās sacensībām, bet vēl līdz tam – 7.oktobrī – Krimuldas novadā norisināsies Latvijas kausa izcīņas pēdējais posms sacensības “Siguldas rudens”.