Salaspils futbolistiem divi zaudējumi, Mārupes novada derbijā neizšķirts, Ķekavai panākumi (papildināta)

Foto – Jānis Līgats, optibetvirsliga.com Foto – Jānis Līgats, optibetvirsliga.com

Joprojām pie pirmās uzvaras debijas sezonā Latvijas virslīgas čempionātā nespēj tikt sporta kluba “Super Nova”/Salaspils futbolisti. Viesos pret turnīra līdervienību “Valmiera FC” viņiem daudz cerību uz panākumu nebija, tomēr izteiktu favorītu statusā spēlējušie valmierieši savu pārākumu realizēja tikai vienu reizi, pirmās stundas beigās gūstot vienīgos vārtus – 0:1.

“Valmiera FC” nu ir 44 punkti 17 spēlēs – par pieciem vairāk nekā tuvākajiem sekotājiem RFS. Piektajā vietā ir Ķekavas “Auda” (24 p. 16 sp.), bet “Super Nova”/Salaspils ar pieciem neizšķirtiem un 12 zaudējumiem (5 p.) ieņem pēdējo 10.vietu trīs punktus aiz tuvākajiem konkurentiem Jūrmalas “Spartaka”.

Latvijas pirmās jeb Nākotnes līgas turnīra spēlēs Pierīgā laukuma saimnieki pie uzvarām netika. Apvienotās futbola akadēmijas “Olaine” nopelnīja otro punktu sezonas deviņās spēlēs, kad piecas minutes līdz beigām Markam Pačepko izdevās izlīdzināt rezultātu 1:1 cīņā pret “Rēzekni”.

Neizšķirts arī Upeciemā, kur futbola skola “Alberts” un “Leevon Saldus” komanda nespēja gūt nevienus vārtus. Toties varen rezultatīva izvērtās FK “Salaspils” un RFS-2 komandu spēle. Pirmajās 20 minūtēs sāncenši apmainījās vārtu guvumiem (mājiniekiem precīzs bija Ēriks Boroduška), bet līdz pārtraukumam rīdzinieki iesita vēl divus golus. Par spīti palikšanai desmit un vēlāk arī deviņu vīru sastāvā salaspilieši ar Ivana Patrikejeva pūlēm samazināja starpību līdz minimumam, tomēr pašās beigās ielaida vēl vienus vārtus – 2:4.

Ar deviņām uzvarām deviņās spēlēs (27 punkti) Nākotnes līgas līdere ir futbola skola “Jelgava”, JDFS “Alberts” ir septītajā vietā (12 p.), FK “Salaspils” – astotajā (10 p.) un AFA “Olaine” – pēdējā 14.vietā (2 p.).

Principiāls viena novada divu komandu duelis svētdien notika Jaunmārupē, kur Mārupes sporta centra futbolisti Latvijas otrās līgas spēlē uzņēma Babītes sporta kluba komandu. Uzvarētāji tā arī palika nenoskaidroti – uz mājinieka Kristiāna Korsaka precīzo sitienu 10.minūtē Babītes komanda atbildēja ar Daniila Trjahova raidījumu 20 minūtes vēlāk – 1:1. Rietumu grupas tabulā Babītes sporta klubs ieņem otro vietu (10 p.6 sp.), bet mārupieši ir piektie (7 p. 5 sp.).

Otrās līgas Austrumu grupā uzvaru sēriju līdz pieciem mačiem pagarinājuši līderi FK “Ķekava/Auda” futbolisti, kuri ar 1:0 izbraukumā pārspēja Jēkabpils sporta centra vienību. Vienīgos vārtus pirmā puslaika izskaņā guva Rūdolfs Zicāns.

Latvijas trešās līgas Centra grupas turnīra līderpozīcijās izvirzījušies FK “Olaine” / FK “Union” futbolisti, kuri svētdien ar 2:1 savās mājās uzvarēja “Riga United” komandu. Vārtus pirmā puslaika otrajā pusē iesita Ņikita Rakels un Vadims Kuprijanovs. Olainiešiem ir 13 punkti sešās aizvadītajās spēlēs, tikpat ir arī “Upesciema Warriors” klubam. Piektajā vietā ir “ASK Kadaga” vienība (7 p. 5 sp.), vienu pozīciju zemāk – Salaspils “Kengaroos” (6 p. 5 sp.).

Nozīmīgu panākumu guvušas arī Ķekavas “Audas” futbolistes, kuras sestdien Sieviešu futbola līgas spēlē pārtrauca līderu SFK “Rīga” astoņu uzvaru sēriju. Pirmajā puslaikā rīdzinieces nerealizēja 11 metru soda sitienu, taču īsi pēc pārtraukuma “pendeli” tomēr iesita. Taču 69.minūtē Evelīna Sendija Čubare izlīdzināja rezultātu, un kopīgām pūlēm ķekavietes nosargāja punktu – 1:1.

Citā Sieviešu līgas spēlē FK “Olaine” futbolistes viesos ar 1:0 pārspēja pēdējā vietā esošo futbola klubu “Olaine” – vienīgo golu iesita Marilda de Lima.

Turnīra tabulā pēc deviņām kārtām FK “Olaine” ar 14 punktiem ieņem trešo vietu, bet “Auda” ar 9 punktiem ir piektajā pozīcijā septiņu komandu konkurencē.

Savukārt Piņķos Sieviešu pirmās līgas turnīra spēlē svētdien RFS/Babītes sporta kluba futbolistes uzņēma futbola klubu “Sigulda” un izcīnīja pārliecinošu uzvaru 4:0. Divus vārtus guva Poļina Vorobjova, pa vieniem – Aurēlija Freimane un Poļina Kostrova. Babītes futbolistēm šī bija pirmā uzvara septiņās spēlēs, un nu abām Pierīgas komandām ir pa trim punktiem un pozīcijas turnīra tabulas lejasgalā.