"Livonia" Baltijas "Top" regbija līgas sezonu sāk ar uzvaru Baldonē, "Miesnieki/Ķekava" – ar zaudējumu viesos

Foto - facebook.com/BalticTopleague Foto - facebook.com/BalticTopleague

Baltijas "Top" regbija līgas pirmās kārtas spēlēs svētdien “Livonia” regbisti Baldones stadionā izcīnīja uzvaru, bet “Miesnieki/Ķekava” komanda piedzīvoja zaudējumu Šauļos. Šosezon turnīrā piedalās divi Latvijas un seši Lietuvas regbija klubi.

“Miesnieki/Ķekava” turnīru sāka ar spēli Šauļos pret “Vairas-Kalvis-Jupoja” vienību. Lielā mērā spēles liktenis tika izšķirts pirmajā pusstundā, kad laukuma saimnieki ar trim piezemējumiem un vienu precīzu soda sitienu panāca 22:0. Ķekavieši diezgan daudz kontrolēja bumbu, taču pirmos piecus punktus spēja izcīnīt tikai pašās pirmā puslaika beigās.

Otrajā puslaikā viesiem izdevās starpību samazināt līdz divu piezemējumu tiesai (8:22), drīz pēc tam komandas apmainījās rezultatīviem uzbrukumiem (15:29). Taču turpinājumā “miesnieku” centienus atspēlēties laukuma saimnieki sekmīgi noslāpēja, bet izskaņā vēl divreiz ienesa bumbu pretinieku ieskaites laukumā – Ķekavas regbistiem zaudējums 15:41.

Dažas stundas vēlāk Baldones stadiona laukumā devas “Livonia” un Viļņas regbija akadēmijas (VRA)/”Tomosta” komandas. Mājinieki izvirzījās vadībā 7.minūtē un pozīcijas neatdeva līdz pat cīņas beigām. Pēc diviem piezemējumiem pēc kārtas “Livonia” pārsvars otrā puslaika sākumā pieauga līdz 23:6, vēlāk līdz 31:11, bet rezultatīvā spēles galotnē, kad pie rezultatīviem uzbrukumiem tika gan vieni, gan otri, laukuma saimnieki svinēja uzvaru 43:23.

Abās pārējās “Top” līgas pirmās kārtas spēlēs pārliecinošas uzvaras guva pagājušā gada finālisti – čempioni “Baltrex/Šiauliai” ar 50:17 apspēlēja “Geležinis vilkas” no Viļņas, bet Kauņas “Ažuolas” ar 67:24 pieveica “Šiauliai” komandu.

Nākamjā kārtā abi Latvijas klubi mačus aizvadīs savās mājās – 6.augustā “Livonia” Ogrē uzņems “Ažuolas” regbistus, bet 7.augustā Baldonē pie “Miesnieki/Ķekava” komandas viesosies “Šiauliai”.

Čempionāta nolikums paredz, ka astoņi klubi aizvada viena apļa turnīru, četras labākās komandas pusfinālos turpinās cīņu par medaļām, bet pārējās četras sadalīs vietas no piektās līdz astotajai. Galvenie fināli paredzēti 22.oktobrī.