Menu
 

19.augustā notiks prestižā velobrauciena "Baltic Chain tour" posms ar finišu Siguldā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Karte - balticchaintour.com Karte - balticchaintour.com

19.augustā ar posmu no Jelgavas līdz Siguldai tiks aizvadīts Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) 2.kategorijas daudzdienu velobrauciena “Baltic Chain tour” Latvijas posms. Sacensības pulcēs 17 komandas, tostarp četras nacionālās izlases un pazīstamās “Alpecin Deceuninck” attīstības vienību.

Kā informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācijā, otrā posma starts tiks dots pulksten 12.00 Jelgavā esošajā Pasta salā. Sacensību distance no Jelgavas vedīs uz Iecavu, tālāk Baldoni, Daugmali, Ķegumu, Suntažiem un Mālpili. Finišs gaidāms ap pulksten 15.15 Siguldā, Spieķu parkā. Detalizētāki laiki par starpfinišiem sekos drīzumā.

“Baltic Chain tour”, jeb “Baltijas ķēde” ir vēsturiskas trīs Baltijas valstu daudzdienu sacensības šosejas riteņbraukšanā, kas tiek rīkotas par godu 1989. gada akcijai “Baltijas ceļš”, kurā divi miljoni iedzīvotāji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sadevās 600 kilometru garā rindā, lai nevardarbīgā veidā iestātos par valstu neatkarībām. Sacensības tika atjaunotas 2011. gadā.

Šogad velobrauciens risināsies četru dienu garumā. Pēc vairāku gadu pārtraukuma UCI kalendārā iekļautās sacensības sāksies Lietuvā, kur 18. augustā Paņevežas pilsētā tiks veikts 156 kilometru garais pirmais posms. Velobrauciena noslēgums gaidāms Igaunijā. 20.augustā gaidāms 185 kilometru garais trešais posms no Tartu līdz Valgai, bet svētdien, 21.augustā tūres noslēgsies ar 207 kilometru garo ceturto etapu Kuremā – Tallina.

Sacensībās startēs kopumā 17 komandas no 12 valstīm. Viņu vidū būs Latvijas, Igaunijas, Vācijas un Zviedrijas nacionālās izlases. No ārzemju komandām īpaši jāizceļ Metjū van der Pūla pārstāvētās Beļģijas vienības “Alpecin – Deceuninck” attīstības komanda, norvēģu “Uno – X Dare” attīstības komanda un citas laba līmeņa komandas.

Latviju velobraucienā pārstāvēs nacionālā izlase ar šogad četrus UCI līmeņa godalgotās vietas izcīnījušo Mārtiņu Pluto priekšgalā. Pauls Rubenis un Alekss Krasts tikmēr pārstāvēs “Ampler Tartu 2024” vienību.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.