Salaspils futbolisti virslīgā ielaiž septiņus vārtus, pirmajā līgā iesit deviņus (papildināta)

Foto - optibetvirsliga.com Foto - optibetvirsliga.com

Latvijas futbola virslīgas turnīrā četru uzvaru sērija nedēļas nogalē pārtrūkusi sporta kluba “Super Nova”/Salaspils komandai.

“Super Nova”/Salaspils futbolisti sestdien viesojās pie virslīgas līderiem “Valmiera FC”. Mačs pagāja ar lielu valmieriešu pārsvaru. Līdz 26.minūtei viesi spēja savus vārtus nosargāt neskartus, taču tad maisam gals bija vaļā, un beigās zaudējums sanāca pavisam nepieklājīgs – 0:7.

Toties pie pirmās uzvaras pēdējās piecās spēlēs svētdien Ķekavas “Auda”, kas Slokas stadionā ar 1:0 pārspēja Jūrmalas “Spartaku”. Vienīgos vārtus 53.minūtē pēc stūra sitiena izspēles guva Georgijs Minčevs. Ceturtdien “Auda” aizvadīs Latvijas kausa izcīņas pusfināla spēli “Skonto” stadionā pret pirmās līderiem FS “Jelgava” futbolistiem.

Virslīgas turnīra tabulā līderiem “FC Valmiera” ir 64 punkti 26 spēlēs, tuvākajiem sekotājiem “Riga FC” ir pieci punkti mazāk. FK “Auda” ar 41 punktu saglabā stabilu piekto vietu, bet “Super Nova”/Salaspils ir priekšpēdējā devītajā vietā (17 p.), par punktu atpaliekot no “Spartaka” un par diviem punktiem apsteidzot FK “Metta”.

“Super Nova” futbolistu piemēru, kā izķepuroties no pēdējās vietas tabulā, Latvijas pirmās līgas čempionātā sekmīgi mēģina atkārtot Apvienotās futbola akadēmijas “Olaine” komanda. Sezonas pirmajās 14 spēlēs olainieši bija izcīnījuši tikai vienu uzvaru, bet nu vinnējuši pēdējās divas spēles. Sestdien viņi savās mājās ar 2:1 pārspēja Skanstes sporta klubu. Abus vārtus 15 minūšu laikā otrā puslaika pirmajā pusē iesita Jegors Cīrulis.

Iespaidīgu panākumu svētdien vakarā guva FK “Salaspils” futbolisti, kuri savās mājās ar 9:2 sagrāva futbola klubu “Smiltene”. Trīs golus iesita Edgars Pavļenko, pa vieniem – Roberts Gorodņickis, Ivans Patrikejevs, Edijs Bokāns, Maksims Puzikovs, Juris Macuks un Žans Borisenoks.

Pirmās līgas tabulā 14 klubu konkurencē salaspilieši ir devītajā pozīcijā (17 punktu 15 spēlēs), bet olainieši – vienpadsmitajā (13 p. 16 sp.).

Savukārt Latvijas trešās līgas Centra grupas turnīrā negaidītu zaudējumu svētdien vakarā piedzīvoja līderi FK “Olaine”FK “Union” futbolisti, kuri savās mājās ar 0:3 piekāpās JFK “Daugava” komandai, kas mājas spēles aizvada Salaspilī. Vārtus mača vidus daļā guva Ņikita Lazarenko, Niks Austrums un Vadims Kuprijanovs.

Turnīra tabulā olainieši saglabā pirmo vietu (30 punkti 16 spēlēs), taču tikai par punktu apsteidz FK “PPK/Betsafe” vienību, kam ir spēle rezervē. Ceturtajā vietā ir “Upesciema Warriors” (25 p.), sestajā JFK “Daugava” (22), septītajā Salaspils “Kengaroos” (18) un astotajā “ASK Kadaga” (16 p.).