Menu
 

Siguldas Sporta centra mastos pacelti pieci olimpiskie karogi

  • Autors:  Apriņķis.lv
Siguldas Sporta centra mastos pacelti pieci olimpiskie karogi Foto: Siguldas novada pašvaldība

Starptautiskā Olimpiskā komiteja 9. oktobrī oficiāli apstiprinājusi Stokholmas un Siguldas izvirzītās kandidatūras turpināšanu 2026. gada olimpisko spēļu organizēšanai, informē Siguldas novada pašvaldībā.

Pēc tam, kad pagājušajā nedēļā no kandidātu saraksta tika svītrota Turcijas pilsēta Erzuruma, savu kandidatūru bez Stokholmas un Siguldas olimpisko spēļu rīkošanai turpina vēl tikai divas potenciālās norises vietas – Itālijas pilsēta Milāna un Kortīna d’Ampeco un Kanādas pilsēta Kalgari. Taču Kalgari iedzīvotāji vēl izteiks savu viedokli olimpisko spēļu pieteikumam referendumā šā gada 13. novembrī.

Par godu kandidatūras statusa apstiprināšanai pie Siguldas Sporta centra mastos 10. oktobrī tika pacelti pieci olimpiskie karogi, lai ikvienam iedzīvotājam un pilsētas viesim atgādinātu par vēsturisko iespēju pacīnīties par olimpiskajās spēlēs iekļauto sacensību norisi Latvijā, vēsta pašvaldības pārstāvji.

Plānots, ka 2026. gada ziemas olimpisko spēļu norises vieta tiks oficiāli paziņota 2019. gada 23. jūnijā Starptautiskās Olimpiskās komitejas sesijas laikā Lozannā, Šveicē.

Gatavojoties lielajam izaicinājumam, Siguldas novada pašvaldība turpina uzsākto zemes iegādes procesu olimpiskā ciemata būvniecībai renes sporta veidu sportistiem, bet bobsleja un kamaniņu trase "Sigulda", pamatojoties uz saņemto inženieru atzinumu par iespēju veikt virāžu pārbūvi bobsleja četrinieku sacensību piemērošanai, tādā veidā palielinādama trasē notiekošo sacensību skaitu, kā arī kvalificēšanos olimpisko spēļu norisei, sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju virza tālāk trases pārbūves jautājumus, norāda pašvaldībā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.