Sieviešu futbola līgas līderu cīņā "Olaine" zaudē "Rīgai", pirmā uzvara Ķekavas "Audai"

Foto - Latvijas Futbola federācija Foto - Latvijas Futbola federācija

Pirmo zaudējumu pēc piecu uzvaru sērijas Sieviešu futbola līgā sestdien piedzīvojis futbola klubs “Olaine”, kas divu līdervienību savstarpējā spēlē savās mājās piekāpās pašreizējai Latvijas čempionvienībai sieviešu futbola klubam “Rīga”.

Pēc gluži līdzīgā cīņā aizvadīta pirmā puslaika otrajā laukumā pilnībā dominēja rīdzinieces. Jau drīz pēc pārtraukuma viņas četru minūšu laikā divreiz ieraidīja bumbu olainiešu vārtos, pēdējās desmit minūtēs izdarīja to vēl divas reizes un sagādāja FK “Olaine” futbolistēm sāpīgu zaudējumu 0:4. Turklāt jāatzīmē, ka pirmajās piecās spēlēs Olaines komanda nebija ielaidusi nevienus vārtus.

Savukārt pirmo uzvaru sezonas sešās spēlēs sestdien izdevās izcīnīt Ķekavas futbola kluba “Auda” spēlētājām. Evelīnas Sendijas Čubares 28.minūtē gūtie vārti mājas spēlē pret Rīgas Futbola skolas komandu izrādījās vienīgie un uzvaru nesošie – 1:0.

Sestdienas zaudējums “Olaines” futbolistēm arī maksājis līderpozīcijas Sieviešu līgas turnīra tabulā. Pirmo vietu pēc sešām kārtām pārņemušas SFK “Rīga” futbolistes (16 punktu), FK “Olaine” ir punkts mazāk un otrā vieta. FK “Auda” ir pieci punkti un piektā vieta astoņu komandu konkurencē.

Notikumiem bagāta sestdien bija Latvijas otrās līgas Rietumu grupas spēle, kurā futbola klubs “Ķekava/Auda” viesojās pie futbola skolas “Alberts” otrās komandas. Pirmie zaudējuši vārtus, ķekavieši vēlāk nerealizēja 11 metru soda sitienu, tomēr puslaika beigās panāca izlīdzinājumu ar Riharda Grinaško precīzo sitienu. Taču līdz otrā puslaika vidum mājinieki panāca divu vārtu pārsvaru, un atlikušajā laikā viesiem izdevās vien samazināt starpību līdz minimumam – 2:3 (gols Artūra Smetanova kontā). Ķekavas komandai šī bija jau septītā neveiksme pēc kārtas.

Latvijas futbola trešās līgas Centra grupas turnīrā jeb Rīgas čempionātā uzvaru sēriju līdz piecām spēlēm pagarinājuši jaunatnes futbola kluba “Daugava” un Salaspils Futbola skolas komandas futbolisti. Kārtējo panākumu viņi guva piektdien vakarā pār “ASK Kadaga”/Ostas sporta kluba komandu. 9.minūtē rezultātu atklāja Sandis Švāns, pirmā puslaika vidū salaspilieši pamanījās ieraidīt bumbu savos vārtos, taču vēl līdz pārtraukumam Švāns atguva vadību savai komandai, bet otrajā puslaikā sākumā un beigās vēl pa reizei precīzi sita Artjoms Kozlovskis un Vadims Kuprijanovs – 4:1.

Savukārt “Upesciema Warriors” savā laukumā Garkalnes pagastā piedzīvoja zaudējumu mačā pret Rīgas Futbola skolas vienību. 37.minūtē Māris Pilsētnieks izvirzīja vadībā laukuma saimniekus, taču drīz pēc pārtraukuma rīdzinieki rezultātu izlīdzināja un pēdējās septiņās minūtēs ar diviem precīziem sitieniem nodrošināja uzvaru 3:1.

Turnīra tabulā līderi ar 15 punktiem piecās spēlēs ir JFK “Daugava”/Salaspils FS futbolisti, Olaines FK “Union” ir piektajā pozīcijā (9 p.), AFA “Olaine-2” sestajā (6 p.), “Upesciema Warriors” desmitajā (3 p.) un Babītes sporta klubs priekšpēdējā vienpadsmitajā (0 p.).