Pierīgas jaunajiem vieglatlētiem pieci čempionu tituli un vēl ducis medaļu Latvijas jaunatnes čempionātā

Foto - Guntis Bērziņš Foto - Guntis Bērziņš

Latvijas jaunatnes čempionātā vieglatlētikā U14 un U16 vecuma grupās, kas divas dienas norisinājās Jelgavā, solīdu godalgu ražu ievākuši Pierīgas novadu pārstāvji no Ādažiem, Salaspils, Ķekavas, Siguldas un Olaines. Viņu kontā pieci čempionu tituli un vēl divpadsmit sudraba un bronzas medaļas, liecina Latvijas Vieglatlētikas savienības informācija.

Dubultuzvaru 80 metru barjerskrējienā U14 grupā svinēja Ādažu bērnu un jaunatnes sporta skolas treneres Sandras Krūmas audzēkņi Ēriks Veldre (12,68 sekundes) un Gustavs Pazars (12,77 s), bet kopā ar Marku Ruso un Edvardu Krūmu viņi triumfēja 4x100 metru stafetē (52,84 s). Divas medaļas barjerskrējienos izcīnīja ādažnieks Toms Melderis U16 grupā – viņš kļuva par čempionu 300 metru distancē (39,74 s) un finišēja trešais 110 metru distances finālā (15,58 s).

Gunta Kļaviņa trenētās Salaspils sporta skolas audzēknes Elīza Ligere un Samanta Roziņa izcīnīja divas medaļas šķēpa mešanas sacensībās U14 grupā – viņām attiecīgi zelts (35,54 metri) un bronza (33,29 m). Savukārt Ķekavas novada sporta skolas vesera metējas, kuras trenē Vaira Kumermane, ieguva trīs no pirmajām piecām vietām U16 grupā – pirmā bija Elza Namrika (41,72 m), trešā Ieva Namrika (39,46) un piektā Elizabete Reisa (38,09).

Divas godalgas U16 grupā ieguva Emīls Arbidāns no Salaspils sporta skolas – viņam sudrabs 400 metru skrējienā (54,02 s) un bronza 800 metros (2:11,62), kur otro vietu izcīnīja Martins Stūrītis no Siguldas sporta skolas (2:10,66).

Olaines sporta centra pātrstāve Keita Šmite U14 grupas sacensībās ieņēma otro vietu augstlēkšanā (1,52 m) un piekto vietu lodes grūšanā (10,75 m). Otrās vietas U16 grupā arī salaspiliešiem Sergejam Dmitračenokam vesera mešanā (43,23 m) un Sofijai Pilātei 300 metru barjerskrējienā (45,55 s), bet bronzas – viņu novadniekam Danielam Gribam 1500 metru kavēkļu skrējienā (5:02,51), kā arī Kristoferam Štegmanim no Ādažiem 300 metru barjerskrējienā (43,09).

Var atzīmēt, ka uzreiz aiz goda pjedestāla savās disciplīnās palika Kārlis Ozoliņš no Olaines 300 m/b distancē (43,76 s), Matīss Andžāns no Siguldas 1000 metru skrējienā (3:09,29), Edvards Krūms no Ādažiem šķēpa mešanā (32,28 m), Kristers Bruno Štrauhmanis no Salaspils vesera mešanā (26,79 m) un Elīza Pole no Siguldas 400 metru skrējienā (1:01,11).