Mārupes volejbolistes iekļūst Latvijas kausa pusfinālā, basketbolistiem septītā uzvara pēc kārtas

Foto - VK "Saldus" Foto - VK "Saldus"

Trešdienas vakars bija veiksmīgs divām Mārupes sporta centra komandām. Volejbolistes mājas spēlē Tīraines sporta kompleksā izcīnīja vietu Latvijas kausa izcīņas pusfinālā, bet basketbolisti Mārupes sporta kompleksā izcīnīja septīto uzvaru pēc kārtas Reģionālās basketbola līgas turnīrā.

Mārupes volejbolistes nedēļas laikā jau trešo reizi tikās ar Latvijas Universitātes/Rīgas Volejbola skolas komandu – uzvarai 3:1 Latvijas kausa ceturtdaļfināla pirmajā spēlē sekoja zaudējums 0:3 Latvijas čempionāta mačā. Lai iekļūtu kausa pusfinālā mārupietēm bija nepieciešama vēl viena uzvara, bet zaudējuma gadījumā nāktos izspēlēt “zelta setu” līdz 25 punktiem.

Pirmajā setā mājinieces sāka iespaidīgi (10:2) un ātri vien uzvarēja 25:14. Otrā seta sākumā Mārupes volejbolistes bija iedzinējās (1:4, 5:8), taču seta vidū pārņēma vadību (12:11) un svinnēja 25:22. Trešā seta sākums atgādināja pirmo (9:3), taču pretinieces šoreiz ātri atspēlējās un sagādāja laukuma saimniecēm zaudējumu 17:25. Toties ceturtajā setā Mārupes komanda šādas kļūdas vairs neatkārtoja un pārliecinoši vinnēja 25:14 – sērijā uzvara 3:1 un 3:1.

Lielo daļu punktu uzvarētājām nopelnīja Marta Ozoliņa (20) un Līga Strautniece (19), Ilona Cehanoviča un Jeļena Ceplīte pievienoja pa 9 punktiem. Latvijas kausa finālturnīrs notiks 16.un 17.decembrī “Rimi” Olimpiskajā centrā. Mārupes sporta centra komandas pretinieces pusfinālā būs Latvijas čempionāta līderes Rīgas Volejbola skolas/LU volejbolistes.

Divas uzvaras Reģionālās basketbola līgas turnīrā izcīnījuši Mārupes sporta centra basketbolisti. Izbraukuma spēlē pret basketbola klubu “Salacgrīva” mārupieši aizvadīja fantastisku pirmo ceturtdaļu, kurā guva 46 punktus (precīzi divreiz vairāk nekā pretinieki), bet otrās ceturtdaļas vidū sasniedza lielāko pārsvaru spēlē (60:25). Beigās pārliecinoša uzvara 109:79. Jēkabs Niedra guva 24 punktus, Kristers Pauls Maura 21, Roberts Ciganskis 19 un Markuss Spila 14 punktus.

Krietni spraigāk trešdien Mārupē aizritēja laukuma saimnieku cīņa ar sporta kluba “Rūjiena” basketbolistiem. Pēc  nesekmīga sākuma (2:10) mārupieši otrā puslaika vidū bija panākuši deviņu punktu pārsvaru (61:52), taču piecas minūtes pirms pamatlaika beigām rezultāts atkal bija neizšķirts 72:72. Atlikušajā laikā gan Mārupes basketbolisti izrādījās krietni precīzāki un svinēja uzvaru 87:77. Ralfs Savickis un Markuss Kiops iemeta pa 15 punktiem, Toms Lūkass Ailis 13, bet Jēkabs Niedra sakrāja 12 punktus, 8 rezultatīvas piespēles un 6 atlēkušās bumbas.

Pēc zaudējumiem sezonas pirmajās divās spēlēs mārupieši izcīnījuši septiņas uzvaras pēc kārtas un RBL Centra grupā ieņem otro vietu aiz “East-Ball”/RTDP komandas (8-1). Šajā grupā ir arī basketbola klubs “Ādaži/Carnikava” (4-3).

Daudz bēdīgāk Nacionālajā basketbola līgā klājas basketbola klubam “Ķekava”, kas piedzīvoja jau astoto zaudējumu pēc kārtas – 84:93 savās mājās pret Bertānu Valmieras basketbola skolu (1-8 ir sliktākā bilance NBL Austrumu grupā). Pirmajā ceturtdaļā ķekaviešiem bija desmit punktu pārsvars (25:15), taču līdz otrās ceturtdaļas vidum viesi viņus bija panākuši, un līdz otrā puslaika vidum ritēja gluži līdzīga cīņa. Taču tad valmierieši panāca 8-10 punktu pārsvaru un nosargāja uzvaru.

BK “Ķekava” neglāba Eduarda Avotiņa lieliskais sniegums – viņa kontā vairāk nekā puse komandas punktu (43). Aleks Grīnbergs pievienoja 16 punktus.