Izbraukuma spēlēs Salaspils basketbolisti vinnē, ķekavieši zaudē

Foto - BK "Jelgava" Foto - BK "Jelgava"

Nacionālās basketbola līgas Austrumu grupas spēlēs uzvaru sestdien izcīnīja Salaspils sporta skolas komanda, bet zaudējumu piedzīvoja basketbola klubs “Ķekava”.

Salaspilieši viesojās kaimiņos pie Ogres basketbola skolas audzēkņiem, saglabāja dažu punktu pārsvaru pirmā puslaika lielāko daļu, taču otrās ceturtdaļas vidū mājinieki pārņēma vadību, puslaiku pabeidza ar “plus 8” (50:42), bet trešās ceturtdaļas vidū sasniedza arī “plus 13” (63:50).

Ar 17:3 spurtu Salaspils basketbolisti šo deficītu ātri likvidēja, un pēdējā ceturtdaļā komandas šķīra ne vairāk kā divu precīzu metienu tiesa. Pusotru minūti pirms pamatlaika beigām Ogres komandai bija divu punktu pārsvars, taču tad viesi atguva vienu punktu ar soda metienu, bet piecas sekundes pirms beigām trīspunktu metienu realizēja Edgars Štelmahers – 94:92 Salaspils sporta skolas labā.

Viesu labā Dāvis Klegeris guva 28 punktus, Jānis Pozņaks 20, Kristiāns Armanovs 18 un Kristiāns Pastors 11 punktus.

BK “Ķekava” pēc sezonā otrās uzvaras izcīnīšanas nākamo spēli aizvadīja pret LU/basketbola skolas “Rīga” komandu, cerīgi sāka (10:2), taču ātri pārsvaru pazaudēja (12:12). Līdz trešās ceturtdaļas vidum vēl ritēja līdzīga cīņa, taču tad rīdzinieki guva 16 punktus pēc kārtas (47:64), ceturtajā ceturtdaļā veica vēl vienu 12:0 izrāvienu un beigās sagādāja ķekaviešiem kārtējo zaudējumu – 66:87.

“Ķekavas” rindās rezultatīvākie bija Ralfs Kristaps Bensons (20 p.) un Eduards Avotiņš (17).

NBL Austrumu grupā Salaspils sporta skola (12-3) ieņem otro vietu aiz “Gulbenes bukiem” (12-2). Piektajā vietā ir BK “Sigulda/Modern house” (8-6), bet BK “Ķekava” ir pēdējā vienpadsmitajā (2-13).