Pierīgas futbola klubiem pirmajā līgā neizšķirts un zaudējums, otrajā līgā – divas uzvaras

Futbols - facebook.com/Marupesfutbols Futbols - facebook.com/Marupesfutbols

Krasi atšķirīgas bija Olaines, Mārupes, Ķekavas, Salaspils un Ādažu futbola klubu sekmes nedēļas nogalē notikušajās Latvijas pirmās un otrās līgas, kā arī abu dāmu futbola līgu spēlēs.

Nākotnes līgas jeb Latvijas pirmās līgas ceturtajā kārtā Apvienotās futbola akadēmijas “Olaine” komanda viesos nospēlēja neizšķirti 2:2 ar JFK “Ventspils” futbolistiem. Pirmajā puslaikā Kārlis Rūja ar 11 metru soda sitienu un otrajā puslaikā Niks Edžus Bērziņš ar skaistu sitienu no 20 metriem vārtu apakšējā stūrī divreiz vadībā izvirzīja olainiešus, taču puslaiku otrajā daļā iniciatīva piederēja ventspilniekiem, un viņi abas reizes panāca izlīdzinājumu.

Otro reizi pēc kārtas mājas spēlē zaudējumu kompensācijas laika pašās beigās piedzīvoja Mārupes sporta centra futbolisti. Svētdienas spēlē pret RFS dublieru komandu mārupieši pirmā puslaika vidū zaudēja vārtus, drīz pēc pārtraukuma Kristiāns Korsaks izlīdzināja rezultātu, tomēr kompensācijas laika trešajā minūtē rīdzinieki otrreiz raidīja bumbu mājinieku vārtos – 1:2. Gan Mārupes, gan Olaines futbolistiem pēc četrām kārtām ir pa vienam punktam un vietas tabulas lejasgalā.

Latvijas otrās līgas trešajā kārtā uzvaras mājas spēlēs izcīnīja futbola klubi “Salaspils” un “Ķekava/Auda”. Salaspilieši mačā pret FK “Limbaži” jau pirmajās 15 minūtēs bija iesituši trīs vārtus, tiesa, vienus arī ielaiduši. Otrā puslaika pirmajās 15 minūtēs bumba viesu vārtos ielidoja vēl divas reizes – 5:1. Pa vieniem vārtiem guva Nikita Lazarenko, Maikls Petrovs, Artjoms Zamullo, Svetoslavs Čugunovs un Roberts Mantrovs.

FK “Auda/Kekava” svētdien savās mājās uzņēma Dienvidkurzemes sporta skolas audzēkņus un, lai arī pirmie zaudēja vārtus, ar diviem portugāļu leģionāra Diogu Neveša Prudensio precīzajiem raidījumiem 10 minūšu laikā otrā puslaika sākumā izcīnīja uzvaru 2:1. B grupas tabulā pēc trim kārtām ķekavieši ieņem otro vietu (7 p.) aiz līderiem FS “Jelgava-2” (9). Salaspils futbolistiem ir trīs punkti.

Šonedēļ startējis “Dali Dali” Latvijas trešās līgas turnīrs, un no Pierīgas komandām kā pirmais cīņā devās futbola klubs “Ādaži”. Gan neveiksmīgi, jo izbraukuma spēlē pret futbola klubu “Lielupe” pēdējās 20 minūtēs tika ielaisti trīs vārti un piedzīvots zaudējums 0:4.

Futbola kluba “Auda” dāmu komanda Sieviešu līgas ceturtajā kārtā nospēlēja neizšķirti 2:2 ar Rīgas Futbola skolas audzēknēm. 6.un 17.minūtē Evelīna Jaunslaviete divreiz vadībā izvirzīja ķekavietes, taču abas reizes pretinieces diezgan ātri atspēlējās.

Savukārt FK “Olaine” futbolistes mājas spēlē pret Liepājas Futbola skolu otrā puslaika sākumā pirmās guva vārtus (to paveica Nikola Preijere), taču drīz pēc tam nepilnu desmit minūšu laikā ielaida četrus vārtus un piedzīvoja sakāvi 1:4. Tabulā pēc četrām kārtām “Auda” ar četriem punktiem ieņem piekto vietu, bet “Olaine” ar trim punktiem sesto.

Krietni veiksmīgāk Sieviešu 1.līgas turnīrā veicas FK “Olaine” dublieru komandai, kas otrās kārtas mačā Liepājas Futbola skolas otro komandu sagrāva ar 13:0. Četrus vārtus guva Megija Krastiņa, trīs – Valērija Širina, divus – Mari Dabašinska, pa vieniem – Alise Grigorjeva, Nellija Ēvalde, Jekaterina Goruza un Alise Mocaka.

Savukārt FK “Sigulda”/Vidzemes futbolistēm sezona sākusies ar diviem zaudējumiem, kuros ielaisti četri vārti. Svētdienas mačā viesos pret Skanstes sporta klubu Ance Katane goda vārtus guva divas minūtes pirms beigām – 1:4.