Menu
 

Siguldā sacentīsies 15 valstu jaunie badmintonisti

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

No 29.līdz 31.martam Siguldā pirmo reizi Latvijā notiks Eiropas badmintona U17 reitinga turnīrs – “”Yonex” Latvia U17 International 2019”.  Uz turnīru Siguldā ir pieteikušies 111 spēlētāji no 15 valstīm – Austrijas, Baltkrievijas, Dānijas, Spānijas, Igaunijas, Itālijas, Lietuvas, Luksemburgas, Norvēģijas, Polijas, Krievijas, Skotijas, Zviedrijas, Ukrainas un Latvijas.

Kā informēja Latvijas Badmintona federācijā, visvairāk spēlētāju Siguldas turnīrā būs no Krievijas (28), Latvijas (22), Ukrainas (17) un Igaunijas (16). Vīriešu vienspēlēm ir pieteikušies 54 dalībnieki, bet sieviešu vienspēlēm – 52. Gan vīriešu, gan arī sieviešu dubultspēlēm ir pieteikušies 24 pāri. Savukārt jauktajām dubultspēlēm ir pieteikušies 36 pāri.

Piektdien no plkst. 9.00 notiks 1/32 fināli vīriešu un sieviešu vienspēlēs, kā arī jauktajās dubultspēlēs, bet pēcpusdienā notiks 1/16 fināli vīriešu un sieviešu vienspēlēs, kā arī jauktajās dubultspēlēs.

Sestdien, 30.martā no rīta notiks 1/16 fināli vīriešu un sieviešu dubultspēles, kā arī astotdaļfināli un ceturtdaļfināli visās piecās badmintona disciplīnās. Svētdien no rīta notiks pusfināli un fināli. Līdzīgi kā pasaules un Eiropas čempionātos, spēles par trešo vietu nenotiks un bronzas medaļas saņems abi pusfināla zaudētāji. 

Eiropas U17 reitinga turnīros, tāpat kā pasaules reitinga turnīros, tai skaitā pasaules un Eiropas čempionātos, pēc zaudētas spēles turnīrs spēlētājam ir beidzies.

"Latvijā šis turnīrs ir ļoti nozīmīgs tāpēc, ka visiem no Latvijas pieteiktajiem junioriem būs iespēja startēt un iegūt vērtīgos Eiropas U17 reitinga punktus. Tie nepieciešami, gatavojoties Eiropas U17 čempionātam, kas notiks 2019.gada augusta beigās. Tāpat Eiropas U17 reitinga punkti nepieciešami startiem citos U17 reitinga turnīros, lai tiktu spēlēt pamatturnīrā vai augstāk izsēti," skaidro Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Siguldas turnīrs būs arī kā organizatoriskās sagatavošanās posms pasaules reitinga badmintona turnīram “Yonex Latvia International”, kas notiks Jelgavā no 30.maija līdz 2.jūnijam.

Vienlaicīgi ar “”Yonex” Latvia U17 International” notiks arī tradicionālais “Yonex” 25.Siguldas atklātais starptautiskais jauniešu čempionāts U11 – U15 vecuma grupām, uz kuru pieteikušies vēl 104 dalībnieki jau no augstākminētajām valstīm un vēl Moldovas. Tādējādi kopējais dalībnieku skaits nedēļas nogales sacensībās Siguldā būs vairāk nekā 210 no 16 valstīm.

Sacensības organizē Latvijas Badmintona federācija, Siguldas badmintona klubs ciešā sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību un Siguldas sporta skolu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.