Ķekavas basketbolisti pārliecinoši pieveic "Gulbenes bukus" LBL2 finālsērijas pirmajā spēlē

Foto - ekrānšāviņš no sportacentrs.com Foto - ekrānšāviņš no sportacentrs.com

Basketbola klubs “Ķekava” ar pārliecinošu uzvaru sācis Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas finālsēriju pret “Gulbenes bukiem” – trešdien viesos ķekavieši svinēja uzvaru ar 22 punktu pārsvaru. Otrās spēle sērijā līdz trim uzvarām paredzēta 7.maijā Ķekavā.

LBL2 finālsērijā tiekas pagājušā gada čempioni BK “Ķekava” basketbolisti, kuri šogad pamatturnīru beidza tikai sestajā vietā, un gulbenieši, kuri uzvarēja pamatturnīra, līdz ar to iegūstot laukuma priekšrocības, turklāt šosezon viņi bija vinnējuši abās finālistu savstarpējās spēlēs.

Pirmās sešas minūtes attaisnoja cerības uz līdzvērtīgu konkurentu spēkošanos (12:11 “buku” labā), taču līdz pirmās ceturtdaļas beigām viesi panāca tobrīd lielāko sešu pārsvaru (20:14), bet otrajā ceturtdaļā jau pilnībā dominēja laukumā, gan daudz precīzāk metot, gan apņēmīgāk cīnoties aizsardzībā. Jau otrās ceturtdaļas vidū BK “Ķekava” pārsvars pietuvojās 20 punktiem (34:16), bet, pēdējās četrās minūtēs atstājot Gulbenes komandu uz nulles, pārtraukumā čempionu titula pašreizējie īpašnieki devās ar milzīgu 50:22 starpību.

Trešajā ceturtdaļā ar 10:0 izrāvienu laukuma saimnieki nedaudz atmodināja intrigu spēlē (59:35). Taču ne uz ilgu laiku – BK “Ķekava” trenera Edgara Tetera pieprasītais minūtes pārtraukums un komandas līdera Naura Mieža rezultativitāte mājinieku ofensīvu apturēja, un jau labu brīdi pirms pamatlaika beigām šaubu par uzvarētājiem nebija – beigu rezultāts 86:64.

Ķekavas komandas labā Niks Saknītis guva 24 punktus, Nauris Miezis 17 punktus, bet Roberts Pāže savāca 17 punktus, 7 rezultatīvas piespēles un 6 atlēkušās bumbas.