Menu
 

Jauno jātnieku skolai piešķir nacionālās sporta bāzes statusu

  • Autors:  LETA
Foto: Jauno jātnieku skola Foto: Jauno jātnieku skola

Jauno jātnieku skolai Inčukalna novadā tiks piešķirts nacionālās sporta bāzes statuss, otrdien lēma valdība.

Jātnieku skola ir izveidota 2007. gadā, un tās dibinātājs ir biedrība "Jauno jātnieku skola". Sporta bāzi veido izjādes laukumi, manēžas, zirgu staļļi un palīgēkas, kas kalpo jātnieku sporta vajadzībām. Sporta bāze atrodas biedrības valdījumā, kurai tādas tiesības ir piešķirtas ar 2008. gada 28. janvāra līgumu, kas noslēgts starp biedrību un SIA "Lautas", kuras saistības 2012. gadā pārņēma SIA "Prano".

Sporta bāzē regulāri tiek rīkotas starptautiskās sacensības jātnieku sportā, Jauno jātnieku skolas turnīri un "Vislatvijas Zirgu dienas", kuras ir iekļautas Latvijas Jātnieku federācijas oficiālajā sacensību kalendārā.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) skaidro, ka sporta bāzē ar sportu saistītie pasākumi veido 100% no faktiskā sporta bāzes noslogojuma. Piešķirot tai nacionālās sporta bāzes statusu, tiktu veicināta nacionālo sporta bāzu attīstība, lai radītu apstākļus Latvijas sportistu sagatavošanai startiem olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos un citās sporta sacensībās, kā arī starptautisku sporta sacensību norisei Latvijā, uzsver IZM.

Ministrija piebilst, ka saskaņā ar likumu ar nekustamā īpašuma nodokli neapliek nacionālās sporta bāzes un zemi to uzturēšanai.

Sporta bāze atrodas Inčukalna pagastā, Inčukalna novadā. Tā sastāv no nekustamā īpašuma "Jaunzustrenes" – zemes vienības 10,89 hektāru platībā un sešām būvēm. Tāpat tā sastāv no nekustamā īpašuma "Zustrenes" 3,10 hektāru platībā un zemes vienības 7,80 hektāru platībā.

Saskaņā ar Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas datiem uz nekustamā īpašuma "Jaunzustrenes" atrodas vēl arī pirmsreģistrētas būves. Viena no būvēm ir katlu māja, viena ir šķūnis, savukārt divas no būvēm ir pagaidu moduļi jātnieku sporta sacensību tiesnešiem un instrumentu un inventāra novietošanai; būves funkcionāli ir nepieciešamas sporta bāzes darbībai. Moduļi ir SIA "Prano" īpašums. Šīm ēkām saskaņā ar būvnormatīviem dokumentācija nav nepieciešama, līdz ar to tās nav ierakstītas zemesgrāmatā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.