Menu
 

Karikatūra. Ministrei jāatzīst zaudējums Apriņķis.lv

 • Autors:  "Rīgas Apriņķa Avīze"
Karikatūra - Aigars Lapiņš Karikatūra - Aigars Lapiņš

Administratīvā rajona tiesa atzinusi par prettiesisku valdības lēmumu Indriķi Muižnieku neapstiprināt Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā. Līdz ar to tiesa atcēlusi valdības iepriekšējo lēmumu un uzdevusi par pienākumu trīs nedēļu laikā atkārtoti lemt par Muižnieka apstiprināšanu LU rektora amatā.

Jau otro reizi tiesa atzinusi Izglītības un zinātnes ministrijas mēģinājumus no amata atbrīvot LU rektoru Indriķi Muižnieki par nepamatotiem. Lai arī jau kārtējo reizi pierādīts, ka LU rektora vēlēšanas bijušas likumam atbilstošas, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) turpina universitāti vilkt iekšā politiskās spēlēs, paziņojot, ka apšauba tiesas spriedumu Muižnieka lietā. Ministre ir paziņojusi, ka viņai nav pārliecības par Administratīvās rajona tiesas sprieduma pareizību. Šāda notikumu gaita un ministres attieksme vedina uz vairākiem secinājumiem.

Visupirms – vai valsts amatpersona, apšaubot tiesas spriedumu, ja tas viņai ir nelabvēlīgs, rāda labu piemēru likumpaklausībā citiem valsts pilsoņiem, kuri taču arī var izvēlēties apšaubīt jebko, kas nelabvēlīgi ietekmē, piemēram, viņu maciņa saturu vai personīgo prestižu.

Otra lieta – arvien skaļāk izskan balsis, kas mudina tālākos tiesvedības izdevumus, ja par to ministre un valdība izšķiras, segt pašai ministrei no savas kabatas, neizmantojot nodokļu maksātāju naudu, vēl jo vairāk, ņemot vērā iepriekš izskanējušo informāciju, ka tiesvedības nodrošināšanai ar Muižnieku Izglītības un zinātnes ministrija nolīgusi dārgu advokātu biroju – “Eversheds Sutherland Bitāns”.

1 komentārs

 • Vārds
  Vārds Sestdiena, 15 Februāris 2020 12:58 Komentāra saite

  IZM ar ministri galīgi nav laimējies.
  Boksēties ar LU rektoru tā ir viena lieta, bet
  mēģinājumi ieviest atzīmju cenzu pie iestāšanās augstskolā tas jau ir nopietni latviešu tautai.
  Nu labi, jaunietim neveicas ķīmijā vai fizikā, taču veicas informātikā. Tad ko viņš netiek augstskolā, lai izkoptu Latvijai pašu vajadzīgāko un perspektīvāko nozari? Jo vairāk, ka IT nozare attīstās tādā tempā, ka tās zināšanas ko viņam iemācīs augstskolā uz apsolvēšanu lielā mērā būs novecojušas. Ir jāatceras, ka dators tā īsti parādijās tikai atmodas laikā un līdz ar to arī internets.
  Ministrei lielāku uzmanību vajadzētu pievērst tam, kā Latvijas tautu pievērst darbam modernajās zinātnes ietilpīgās nozarēs, tas dotu augstu pievienoto vērtību izstrādātajiem produjktiem un labi atalgotas darbavietas Latvijas tautai.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.