Menu
 

Aptauja: vairāk nekā 80% darba ņēmēju dod priekšroku attālinātam darbam

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Pirms ārkārtas stāvokļa izsludināšanas Latvijā attālinātā darba iespējas darbiniekiem, kuriem darba specifika to pieļauj, piedāvāja 27% darba devēju, bet šobrīd jau 95%, liecina interneta personāla atlases uzņēmuma “CV-Online Latvia“ veiktā aptauja.

Daudziem darba devējiem un darba ņēmējiem, mainot ikdienas strādāšanas paradumus, šis laiks ir ļāvis izvērtēt gan attālinātā darba priekšrocības, gan trūkumus. Aptaujas rezultāti liecina, ka darba ņēmēji par būtiskākajām priekšrocības attālinātajam darbam norāda ietaupītu laiku un naudu, piemēram, transports uz un no darbavietas, pusdienas ārpus biroja, iespēju strādāt un “būt darbā” no jebkuras vietas,  kā arī elastīgāku darba laiku.

Savukārt darba devēji par būtiskākajām attālinātā darba priekšrocībām min jaunu tehnoloģiju apguvi un ieviešanu, atbildīga darba devēja tēla veicināšanu, profesionālās un privātās dzīves balansu un ietaupītus uzņēmuma resursus.

Gan darba devēji, gan darba ņēmēji kā vienu no lielākajiem trūkumiem šādam strādāšanas formātam atzina koncentrēšanās grūtības dažādu sadzīvisko apstākļu ietekmē. Katrs piektais darba ņēmējs arī norādīja, ka saskāries ar dažādu pieejamo resursu trūkumu, un nošķirtība no kolēģiem ir traucējusi efektīvam darba ritmam un rezultātam, kā arī ir grūti nodalīt darbu no privātās dzīves.

Savukārt darba devēji kā vēl vienu būtisku trūkumu un jaunu izaicinājumu norāda grūtības kopīgas darba kultūras veidošanā, uzturēšanā un kolēģu atsvešināšanos. Katrs desmitais darba devējs attālināta darba trūkumos saskata grūtības efektīvas informācijas aprites nodrošināšanā, darba laika kontroles trūkumu un zemu darbinieku pašdisciplīnu, motivāciju un sasniedzamību.

Aptaujā tika arī noskaidrots, vai attālinātā darba iespējas būtu būtiska priekšrocība izvēloties darba devēju. 81% darba ņēmēju atbildēja apstiprinoši, savukārt darba devējiem  atbildot, vai, viņuprāt, attālinātā darba iespējas ir būtiskas darba meklētājam izvēloties darba devēju, tikai  57% atbildēja piekrītoši.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.