Menu
 

Priesteris: Par ko balsot vēlēšanās? Apriņķis.lv

  • Autors:  Ilmārs Tolstovs, priesteris
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Vatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka “visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus.” (“Gaudium et spes, 75).

Vatikāna II koncila pastorālajā konstitūcijā “Gaudium et spes” 31. numurā ir teikts, ka savu iespēju robežās pilsoņiem ir aktīvi jāpiedalās sabiedriskajā dzīvē. Šī līdzdalība var būt tik dažāda, cik dažādas ir zemes un kultūras. “Slavējamas ir tās tautas, kuru patiesā brīvībā iespējami lielāks skaits pilsoņu iesaistās sabiedriskajās lietās.” (KBK, 1915). Bet atklāts paliek jautājums, par ko balsot.

1.Katolim ir tiesības un pienākums piedalīties vēlēšanās.

2.Pirmais pienākums mums ir lūgties, lai Svētā Gara gaisma apgaismo mūs pašus un arī tos cilvēkus, par kuriem mēs plānojam balsot.

3.Baznīca aicina rūpīgi iepazīties ar visu partiju priekšvēlēšanu programmām un kārtīgi izpētīt, kādi cilvēki balotējas attiecīgajā vēlēšanu apgabalā. Ir svarīgi atcerēties, ko šī partija vai to pārstāvošie cilvēki ir darījuši vai nav darījuši pēdējo gadu laikā. Balstoties uz šo pieredzi, izvēlieties sarakstu, kura programma un darbība ir visatbilstošākā Bībeles un Baznīcas dotajai mācībai. No savas puses varu teikt, ka ir divas partijas, kuru programma un rīcība ir klajā pretrunā katoliskās Baznīcas mācībai, un es neiesaku par tām balsot. Tās ir “Progresīvie” un “Attīstībai/Par!”.

4.Kad esat izvēlējušies partiju, par kuru balsot, ir ļoti būtiski apdomīgi un mērķtiecīgi izsvītrot no saraksta tos cilvēkus, kuru pārliecība un darbība neatbilst Svēto Rakstu un Baznīcas mācībai, savukārt tos, kuru pārliecība un darbība atbilst iepriekšminētajiem kritērijiem, atbalstīt, ievelkot krustiņu.

5.Jāatceras, ka mūsu izvēlei ir liels iespaids uz mūsu dzīvi nākotnē, tādēļ ir svarīgi savu izvēli izdarīt apdomīgi un ar lielu atbildības sajūtu.

6.Savukārt ievēlētajiem deputātiem jāatceras, ka arī pēc vēlēšanām ir jādzīvo atbilstoši savai sirdsapziņai un nekāda partijas disciplīna nevar likt balsot pretēji katra pārliecībai. Ja tas tā notiek, deputāta pienākums ir par to runāt.

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.