Menu
 

Karikatūra. Par brīvu gluži nesanāk Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
Karikatūra - Agris Liepiņš Karikatūra - Agris Liepiņš

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs lietā par pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” maksas autostāvvietas mēneša abonementa izmantošanu piemērojis naudas sodu bijušajam vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram, pašreizējam Saeimas deputātam Jurim Pūcem (“Attīstībai/Par!”). Sods piemērots arī bijušajam Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājam Edvīnam Balševicam un bijušajam Rīgas domes deputātam Andrim Bačkuram (“Latvijas attīstībai”), vēsta aģentūra LETA.

Par likuma normu neievērošanu amatpersonas sauktas pie administratīvās atbildības, un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs Pūcem un Bačkuram piemērojis naudas sodu 400 eiro apmērā.

Pārbaudes laikā birojs secināja, ka Rīgas domes amatpersonas Balševics un Bačkurs nodeva Pūcem bezatlīdzības izmantošanai Rīgas domei piederošu mantu – “Rīgas satiksmes” maksas autostāvvietu mēneša abonementu. Tādējādi Rīgas domes amatpersonas rīkojās neatbilstoši ar pašvaldībai piederošu mantu un savā darbībā neievēroja likumā noteiktos ierobežojumus valsts amatpersonām. Savukārt Pūce, pieņemot dāvanu un izmantojot Rīgas domei piederošo maksas autostāvvietu mēneša abonementu, prettiesiski guvis sev labumu un pārkāpis valsts amatpersonai noteiktos dāvanu pieņemšanas ierobežojumus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.