Menu
 

Teju 50 % Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka darbs no mājām rada fizisku diskomfortu un veselības riskus

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka darbs no mājām un laika pavadīšana pie datora izraisa muguras sāpes un redzes pasliktināšanos, liecina “Samsung Electronics Baltics” veiktā aptauja. Kā citus diskomforta iemeslus respondenti visbiežāk min telpas trūkumu (32 %), jo jāapvieno darba vide ar guļamistabu vai dzīvojamo istabu, kā arī stājas pasliktināšanos (26 %).

Aptaujas dati liecina, ka darbs no mājām negatīvu iespaidu uz veselību atstāj cilvēkiem visās vecuma grupās, taču visvairāk par veselības problēmām sūdzas tieši jaunieši vecumā no 18 līdz 29 gadiem, saskaroties ar muguras sāpēm (53 %), acu miglošanos un sausumu (50 %).

Laiks, kuru cilvēki ik dienu patērē, skatoties ierīču ekrānos, sasniedzis vairāk nekā 13 stundas dienā. Novecojušu un nepiemērotu tehnoloģiju izmantošana var ietekmēt miega kvalitāti, radīt galvassāpes, sausu sajūtu acīs, kā arī pasliktināt produktivitāti. Ja brīvajā laikā viedierīču izmantošanu iespējams aizstāt ar citām aktivitātēm, tad darba laikā tehnoloģijas ir neaizvietojams palīgs.

Lai uzlabotu mājas ofisa ergonomiku, kā arī parūpētos par savu veselību, svarīgi izvēlēties piemērotu monitoru. Tā sniegtās priekšrocības ir ne tikai lielāks ekrāns, bet arī mobila un sakārtota darba vide. Pilnvērtīgu datora sniegumu var nodrošināt viedais monitors, kuru iespējams savienot ar klaviatūru un datorpeli. Visiem dokumentiem, interneta pārlūkam un citām programmām iespējams piekļūt tiešsaistē, līdz ar to vajadzība pēc portatīvā vai stacionārā datora mazinās.

Kā nozīmīgāko faktoru monitora izvēlē respondenti min ekrāna izmēru (74 %). Piemērota izmēra monitors lieti noder ērtākai satura pārredzamībai, jo datora ekrānu ieteicams novietot 50-70 cm attālumā no acīm. Turklāt redzei draudzīgāki būs ieliektie, nevis plakanie ekrāni. Tāpat patērētājiem svarīgs faktors ir ekrāna izšķirtspēja (55 %) un dažādi viedie risinājumi acu aizsardzībai (26 %), to starpā arī zilās gaismas samazināšana un ekrāna spilgtuma pielāgošana atbilstoši telpas apgaismojumam. 

Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.