Menu
 

Vija Beinerte: "Trīciet, heterocūkas!" jeb Ne viss ir tā, kā mums to mēģina iestāstīt Apriņķis.lv

 • Autors:  Vija Beinerte
Foto – Polina Viljuna Foto – Polina Viljuna

Reizēm, lai ieraudzītu kopainu, ir jāpakāpjas soli atpakaļ. 1989. gada 29. jūnijā ASV Kongresa debatēs parlamenta loceklis Viljams Dannenmeijers, vēloties piesaistīt klātesošo uzmanību geju un lezbiešu tiesību aizstāvju mērķiem, nolasīja izdevumā "Gay Community News" 1987. gada februārī publicēto Maikla Svifta ievadrakstu "Geju revolucionārs". Citēšu dažus tā fragmentus:  

"Mēs pārvērtīsim jūsu dēlus, jūsu vārgās vīrišķības, seklo sapņu un vulgāro melu simbolus, par pederastiem. Mēs viņus pavedīsim jūsu skolās un kopmītnēs, sporta zālēs, ģērbtuvēs, sporta laukumos, jūsu semināros, jauniešu grupās, kinoteātru tualetēs un armijas kazarmās, jūsu vīriešu klubos un kongresu namos, visur, kur vīrieši ir kopā ar citiem vīriešiem. Jūsu dēli kļūs par mūsu rokaspuišiem un darīs, ko mēs liksim. Viņi tiks pārradīti pēc mūsu līdzības. Viņi sāks iekārot un dievināt mūs."

"Sievietes, jūs brēcat pēc brīvības. Jūs sakāt, ka vīrieši jūs vairs neapmierinot, ka tie darot jūs nelaimīgas. Mēs, vīrišķo seju un ķermeņu eksperti, atņemsim jums jūsu vīriešus. Mēs viņus izklaidēsim; mēs viņus pamācīsim; mēs apskausim viņus, kad viņi raudās. Sievietes, jūs sakāt, ka vēlaties dzīvot cita ar citu, nevis ar vīriešiem. Tad arī esiet cita ar citu!"

"Visi homoseksuālisma aizliegumi tiks atcelti. To vietā tiks pieņemti tiesību akti, kas veicina mīlestību starp vīriešiem. Mēs triumfēsim tikai tad, kad parādīsim savu seju netiklajam heteroseksuālajam ienaidniekam."

"Ģimene – melu, nodevības, viduvējības, liekulības un vardarbības pereklis – tiks likvidēta. Ģimene, kas nomāc iztēli un ierobežo brīvo gribu, ir jāizskauž. Ģenētikas laboratorijās tiks ieņemti un izaudzināti nevainojami zēni. Viņi augs komunālā vidē, homoseksuālu zinātnieku uzraudzībā un vadībā."

"Visas baznīcas, kas mūs nosoda, tiks likvidētas. Mūsu vienīgie dievi ir jauni, izskatīgi vīrieši. Mēs pārstāvam skaistuma, morāles un ētikas kultu. Viss neglītais, vulgārais un banālais tiks iznīcināts."

"Mēs pārrakstīsim vēsturi – vēsturi, kas piepildīta un samaitāta ar jūsu heteroseksuālajiem meliem un sagrozījumiem. Lielos līderus un domātājus, kas veidojuši pasauli, mēs attēlosim kā homoseksuālus."

"Mēs uzvarēsim, jo mūsos ir nežēlīgs, apspiests rūgtums, tāpēc ka jau sen esam bijuši spiesti tēlot šķietami mazākas lomas jūsu muļķīgajās heteroseksuālajās izrādēs. Arī mēs spējam atklāt uguni un nostāties uz pēdējās revolūcijas barikādēm. Trīciet, heterocūkas, kad mēs parādīsimies jūsu priekšā bez maskām!"

Vai Dannenmeijeram izdevās pārliecināt klātesošos par to, cik nepārprotama ir tekstā paustā apņemšanās piesaistīt homoseksuālismam bērnus un jauniešus? Nē. Vairums kongresmeņu tikai paraustīja plecus. Taču nolasītais ievadraksts tika pievienots Kongresa debašu dokumentiem, kur atrodams arī patlaban.

Protams, "Gay Community News" (1973–1999) bija radikāli kreiss LGBT izdevums, kas neatspoguļoja visu ASV geju un lezbiešu uzskatus. Tomēr tas aptvēra gana plašu auditoriju. Maikla Svifta revolucionārais manifests joprojām ir publiski pieejams digitālā versijā ar piebildi: "Šī eseja ir hiperbola, ārprāts, traģiska, nežēlīga fantāzija, dusmu izvirdums par to, kā apspiestais izmisīgi sapņo kļūt par apspiedēju."

Nezinu, vai tagad Svifts jūtas īstenojis savu "nežēlīgo fantāziju" un "apspiestā sapni", bet vienu gan varu teikt droši: apgalvojums, ka "ģimene ir melu, nodevības un vardarbības pereklis", ir izplatījies kā ļauna nezāle un nu jau labu laiku tiek mērķtiecīgi kultivēts arī Latvijā. Kurpretim viendzimuma partneru attiecības tiek attēlotas kā harmoniskas un piemērotas bērnu audzināšanai.   

Tas, ka ne divi vīrieši, ne divas sievietes savā starpā nespēj dabiskā veidā laist pasaulē bērnu, parasti netiek apspriests. Turklāt par tieksmi uz sava dzimuma pārstāvjiem tiek runāts tikai kā par ģenētiski ieprogrammētu (nav gan dzirdēts, ka ar šo argumentu kāds mēģinātu aizbildināt, piemēram, pedofilus), noklusējot gan to, ka tai var būt arī citi cēloņi, gan to, ka tā ir dziedināma.

2007.gadā LTV programma "Vertikāle" bija veltīta pieredzei, kas liecina, ka cilvēkam, kas kopš pusaudža gadiem bijis iesaistīts homoseksuālās attiecībās, ir iespējams atbrīvoties no šās tieksmes, nodibināt ģimeni un kļūt par laimīgu vīru un tēvu.

Diemžēl pašreizējā Nacionālās televīzijas vadība līdzīgus stāstus nepopularizē, dodot priekšroku sabiedrības "gatavināšanai" un nenobriedušu prātu mulsināšanai. Un tas viss – it kā labu nodomu aizsegā.

Taču šķietami labie nodomi tik nevainīgi nemaz nav. Svifta manifests atklāj, kāda šī cīņa izskatās no pašu cīnītāju (protams, droši vien ne visu) viedokļa.

Patlaban LGBTQ aktīvisti Latvijas publiskajā telpā izplatīta anketas ar pamudinājumu nepilngadīgiem bērniem un jauniešiem piedalīties starptautiskā izpētes projektā, kura mērķis ir iegūt vairāk informācijas par skolēniem, kas "sevi identificē kā lezbietes, gejus, biseksuāļus, transpersonas vai kvīrus, kā arī tos, kuri vēl nav pārliecināti par savu seksuālo orientāciju vai dzimuma identitāti".   

Projekta pieteikumā teikts, ka tā rīkotāji grib "noskaidrot skolēnu pārdomas un tiešus vai netiešus pieredzes stāstus saistītus ar seksuālo orientāciju un/vai dzimuma identitāti", solot, ka visa iegūtā informācija tiks glabāta īpašā serverī.     

Aptaujai ir pievienota "informētas piekrišanas forma", kurā norādīts, ka tiks uzdoti privātas dabas jautājumi, kas var izraisīt nepatīkamas sajūtas. Taču netiek minēts, ka nepilngadīga persona šādā aptaujā drīkst piedalīties tikai ar vecāku atļauju. Toties tiek prasītas ziņas par ģimeni, lietojot apzīmējumu "vecāks nr.1" un "vecāks nr. 2" vārdu "tēvs" un "māte" vietā.  

Valdībai un politiķiem to vajadzētu ņemt vērā. Viendzimuma pāru attiecības neapdraud sabiedrību tikmēr, kamēr šādas attiecības netiek pasludinātas par normu un propagandētas bērnudārzos un skolās, bērniem domātās grāmatās, filmās un televīzijas seriālos.

P.S. Lai nerastos pārpratumi, gribu vēlreiz uzsvērt, ka par "homofobu" var saukt cilvēku, kas ienīst homoseksuālas personas, bet ne tādu, kas uzstājas pret viendzimuma "laulībām". Ja cilvēkam ir homoseksuāla tieksme, viņš tādēļ nav izstumjams ne no savas ģimenes, ne no sabiedrības. Bet pasludināt šādu tieksmi par pamatu ģimenei, nozīmē izārdīt gan Latvijas Republikas, gan Dieva noteikto satversmi.

Par "transfobu" var saukt cilvēku, kas ienīst transpersonas, bet ne tādu, kas uzstājas pret mazu bērnu mulsināšanu un pavedināšanu uz postīgiem un nelabojamiem lēmumiem.

Diskriminācijas vārds, protams, ir skaļš arguments. Taču ne jau valsts un sabiedrība kādu diskriminē. Ne jau valsts un sabiedrība liek kādam cilvēkam būt vai kļūt homoseksuālam. Tāpēc valsts uzdevums būtu tikai sargāt sabiedrībā pastāvošo ģimenes modeli. Cilvēkus bez muzikālas dzirdes neuzņem valsts korī "Latvija". Un neredzīgiem cilvēkiem neizsniedz autovadītāja apliecību. Diskriminācija? Nē, tie ir tikai nepieciešami ierobežojumi, kas tiek ievēroti sabiedrības kopīga labuma pēc.

Un vēl. Es nudien protu homoseksuālus cilvēkus mīlēt un arī patiesi cienīt, ja viņi šo cieņu ir nopelnījuši ar savu darbu vai rīcību. Es protu arī patiesi just līdzi cilvēkiem, kas tādu vai citādu iemeslu dēļ nevar nodibināt ģimeni. Bet ja šādi cilvēki pūlas izārdīt manas tautas morāliskās satversmes pamatā esošo ģimenes jēdzienu, tad viņi ir manas tautas idejiskie ienaidnieki. Un es par to nevaru klusēt.

29 komentāri

 • Saprāts
  Saprāts Trešdiena, 12 maijs 2021 16:38 Komentāra saite

  Lieliski.

 • Rasma
  Rasma Trešdiena, 12 maijs 2021 17:12 Komentāra saite

  Super, Beinertes kundze!
  Nekad neviens nekur nepateiks precīzāk, labāk vai kā citādi. Paldies Jums!

 • latvis
  latvis Trešdiena, 12 maijs 2021 17:13 Komentāra saite

  "Homoseksuālisms ir cilvēka seksuālo dziņu perversija, kas padara otru cilvēku par savas baudkāres objektu, balstās uz egoismu, kaitē cilvēku sabiedrības un ģimenes veselīgu attīstību, rada risku seksuāli transmisīvo slimību, tai skaitā HIV/AIDS izplatībai, nolaupa tēvus un mātes potenciāliem bērniem un tādējādi aizkavē cilvēku sabiedrības „atražošanu”. Homoseksuālisma propaganda jauniešu un vispār ferilā vecuma cilvēku vidū jāuzskata par noziedzīgu."
  /Med.dr. Enoks Biķis Latvijas Pediatru asociācijas prezidents, LU MF asociētais profesors/
  ===
  Viktors Kalnbērzs
  ārsts, ķirurgs, visā pasaulē slavens operāciju lielmeistars, vairāku valstu zinātņu akadēmiju akadēmiķis:
  - Vai homoseksuālisms ir slimība, vai tomēr izsmalcināta izvirtība? Ko jūs kā ārsts, kā akadēmiķis par to varat teikt?
  - Kā ārsts šo parādību neuzdrošināšos nosaukt par normu. Skaidrs ir tas, ka faktiski ir pat bīstami homoseksuālismu atzīt kā normu. Un ja būs arī tā, ka homoseksuālas ģimenes varēs adoptēt bērnus, kuri jau kopš bērnības redzē tikai tādas attiecības, tad cilvēcei neizbēgami draud izmiršana. Tas ir fakts.
  Kad es 6. Saeimā centos kaut kādā veidā nomierināt tās homoseksuālistu delegācijas, man arī nekavējoties sāka piešūt dažādas birkas. Man sauca – jūs esat pret cilvēktiesībām, gribat ierobežot mūsu tiesības un tamlīdzīgi.
  Manuprāt, šodien izveidojusies tāda politiskā situācija: ja kāds no maniem kolēģiem atklāti pateiks, ka homoseksuālisms (tomēr) ir anormālība un (zināmā mērā) patoloģija, tad uzreiz iegūs zīmogu, ka viņš ir cilvēks, kurš ir pret cilvēktiesībām.
  ---
  utt, utt...

 • Jānis Bluka
  Jānis Bluka Trešdiena, 12 maijs 2021 17:32 Komentāra saite

  Pilnīgi piekrītu.
  Ļoti gaišs, skaidrs vēstījums.

 • Blaumanis
  Blaumanis Trešdiena, 12 maijs 2021 18:39 Komentāra saite

  Homofobs nozīmē cilvēku , kam ir bail no homoseksualitātes. Piemēram Beinertei bail ir acīmredzami. Vēl varētu cionas gudro protokolus nopublicēt pie reizes ?

 • radikaldemokraats
  radikaldemokraats Trešdiena, 12 maijs 2021 19:07 Komentāra saite

  Ja Beinertes kundzei buutu bail, vina nerakstiitu speeciigus rakstus, no kuriem liberasistiem paliek bail, bet cionas protokolus es labpraat arii palasiitu.

 • Pēteris L.
  Pēteris L. Trešdiena, 12 maijs 2021 20:58 Komentāra saite

  Diezgan nožēlojams sacerējums. Pusi raksta citēt pusgadsimtu vecu "hiperbolu un nežēlīgu fantāziju" no "radikāli kreisa LGBT izdevuma" un tracināt lasītāju, bet pēc tam nepateikt pilnīgi neko jaunu. Jau kur reizi vieni un tie paši argumenti un autores tīksmināšanās par sevi.

 • Laura Ābrante
  Laura Ābrante Trešdiena, 12 maijs 2021 23:01 Komentāra saite

  Man kauns jūsu vietā un es jūs nevaru nosaukt par izglītotu sievieti. Naida kurināšana, tumsoniba un ļaunums strāvo no jūsu citātu un skaidrojumu klāsta.

 • Andris Vāvere
  Andris Vāvere Trešdiena, 12 maijs 2021 23:34 Komentāra saite

  Paldies, Beinertes kundze! Šobrīd cilvēku, kas spēj pateikt, ka karalis ir kails, kļūst arvien mazāk. Trakākais, ka strauji viņu skaits samazinās varas vertikālē.

 • uvis
  uvis Ceturtdiena, 13 maijs 2021 04:22 Komentāra saite

  Man gan patīk LGBT,jo viņi tā tracina krieviju,es pilnīgi kaifoju,man patīk!!!

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.