Menu
 

Aptauja Stopiņos. Vai jūs uztrauc nodokļu reforma? Apriņķis.lv

  • Autors:  Liene Ozola
Foto – pixabay.com un Liene Ozola Foto – pixabay.com un Liene Ozola

Šā gada 1. jūlijā spēkā stājās virkne izmaiņu nodokļos. Tās skars darba devējus, mikrouzņēmuma nodokļa maksātājus (gan uzņēmumu īpašniekus, gan darbiniekus), saimnieciskās darbības veicējus, autoratlīdzības saņēmējus un izmaksātājus un akcīzes nodokļa maksātājus. Būtiski ir tas, ka tiek ieviestas minimālās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (minimālās obligātās iemaksas). Ja darbinieka alga ceturksnī ir mazāka par trim Ministru kabineta noteiktajām minimālajām mēneša darba algām (2021. gadā – 500 eiro mēnesī, attiecīgi 1500 eiro ceturksnī), darba devējam no saviem līdzekļiem jāveic minimālās obligātās iemaksas no starpības starp 1500 eiro un deklarēto darbinieka darba algu (obligāto iemaksu objektu).

VITĀLIJS, ekskavatorists
Ļoti, jo tā ir ļoti riskanta, ir neskaidra situācija katram cilvēkam, un nav paredzams, kāds būs iznākums.

 

JĀNIS, autovadītājs
Vispār tā nodokļu politika ir murgaina. Es uzskatu, ka būtu nepieciešams progresīvais nodoklis, lai tie, kas vairāk saņem, arī vairāk maksā. Tā būtu taisnīgi.

 

GATIS, pašnodarbinātais
Protams, jo tas visus uztrauc. Un galvenais, ka tas skars ne tikai darba izpildītājus, bet arī klientus tas ietekmēs.

 

SERGEJS, tirdzniecības aģents
Es uzskatu, ka tas mērķis ir padarīt cilvēkus nabadzīgus, lai viņi visu laiku ir spiesti domāt par izdzīvošanu un materiālām lietām, lai nav laika domāt par savu dvēseli un tās glābšanu.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.