Menu
 

Aptauja Ogrē. Vai jūs apmeklējat kapusvētkus? Apriņķis.lv

  • Autors:  Ritvars Raits, “Ogres Vēstis Visiem”
Foto - Ritvars Raits un arhīvs Foto - Ritvars Raits un arhīvs

Kapusvētki ir īpaša tradīcija, kad cilvēki pulcējas visās Latvijas kapsētās tuvinieku lokā un piemin sev tuvos aizgājējus, kas devušies mūžībā. Kapa vietu apmeklēšanas un aizgājēju pieminēšanas tradīcija ir ierindota pat Latvijas kultūras kanonā. Oficiāli kapusvētkus Latvijā atzīmē kopš 1911. gada, un šos svētkus ieviesa rakstnieks un mācītājs Andrievs Niedra, kurš bija novērojis latviešiem raksturīgo tradīciju pulcēties un svinēt dažādus notikumus ārpus mājām, tāpēc kapusvētki ir pilnībā atbilstoši šādai ierašai. Augusts un septembra sākums ir ierastākais laiks, kad novados visā Latvijā tiek svinēti kapusvētki.

Sergejs

Tad, kad notiek kapusvētki, tos, protams, apmeklēju. Vecajā Ogres kapsētā man atdusas vecāki un brālis, citā kapsētā, kas ir netālu, sieva.

Aleksandrs

Protams, ka apmeklēju. Vieni kapi ar maniem piederīgajiem atrodas Baltinavā – uz turieni braukšu. Vēl vieni ir Baltkrievijā, taču turp šobrīd aizbraukt nav iespējams.

Ance

Jā, apmeklēju. Arī šovasar, uzreiz pēc Jāņiem, biju uz kapusvētkiem Ludzas novadā. Tur atrodas mana vīra dzimtas kapi.

Jānis

Kapusvētkus es apmeklēju gan, īpaši katoļu draudzes rīkotos, jo pats esmu katolis. Ogres vecajos kapos katoļu kapusvētki būs 29. augustā, noteikti uz tiem aiziešu.

1 komentārs

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.