Menu
 

Kaitinošākais darba kolēģos – intrigas, slinkošana un kavēšana

  • Autors:  Apriņķis.lv
Kaitinošākais darba kolēģos – intrigas, slinkošana un kavēšana pixabay.com

Gandrīz puse jeb 42% iedzīvotāju atzinuši, ka kaitinošākais darba kolēģos viņiem šķiet savstarpējās intrigas un divkosība. Savukārt 15% respondentu nevar sadzīvot ar darba kolēģu slinkošanu un neizdarību, noskaidrots darba portāla “CVMarket.lv” veiktajā aptaujā.

Starp tiem, kuri aptaujā atzinuši, ka visgrūtāk sadzīvot tieši ar darba kolēģu divkosību un intrigām, lielākoties ir cilvēki, kuri strādā apkalpošanas, pārdošanas un ražošanas sfērās. To atzinusi arī liela daļa cilvēku, kuri strādā vadošos amatos – gan valsts pārvaldē, gan privātajā sfērā. Vairums respondentu, kuri izvēlējušies šo variantu, bija sievietes, taču vīrieši īpaši neesot atpalikuši, vēsta aptaujas autori.

Saskaņā ar iegūtajiem statistikas datiem, 11% no aptaujas dalībniekiem uzskata, ka viskaitinošākais darba kolēģos ir savstarpējā aprunāšana un tenkošana vienam par otru. 8% no atbilžu sniedzējiem atzinuši, ka vienlīdz kaitinoši ir darba kolēģu tieksme melot, kā arī sūdzēšanās un gaušanās par dzīvi un savām individuālajām problēmām darbā.

5% norādījuši, ka visgrūtāk sadzīvot ar kolēģu nekārtību gan darbavietā, gan koplietošanas telpās. 3% no respondentiem atzīmējuši, ka kaitinošākais ir tas, ka kolēģi kavē darbu, savukārt 2% – to, ka kolēģi nāk uz darbu slimi un tādējādi var aplipināt pārējos.

“Lai darbinieks gūtu panākumus profesionālajā sfērā, tajā pašā rodot laiku privātajai dzīvei un atpūtai, nepieciešams, lai darba vide nebūtu “toksiska”. Proti, ja darbiniekam ir nepatika doties uz darbu, panākumi nesekos. Un, ne vienmēr iemesls, kāpēc darbinieks nevēlas doties uz darbu, izriet no darba devēja. Cilvēkiem - vienam mazāk un citam vairāk, ir svarīgas savstarpējās attiecības ar cilvēkiem, ar ko ikdienā pavada laiku. Tā kā darbs aizņem ārkārtīgi lielu daļu no mūsu dzīves, ir svarīgi, lai tajā justos labi, ne otrādi,” aptaujas rezultātus komentējis darba portāla “CVMarket.lv” personāla atlases vadītājs Kristaps Kolosovs.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.